Zdjęcie zastępcy dyrektora WCRS Roberta Pawliszki w gabinecie Wrocławskiego Centrum Seniora

Centrum z prawdziwego zdarzenia

Media o Wrocławskim Centrum Seniora. Zachęcamy do lektury artykułu pod red. Hanny Kaup.

Zmień Piec. Grafika z białymi budynkami miasta na niebieskim tle i piecem, w którym tli się ogień, obok pieca stoi kaloryfer z którego wydobywa się ciepło. Napis nad budynkami miasta ,,Nie wiesz od czego zacząć wymianę pieca?’’ Obrazek ma na celu promocję Kampanii wymiany pieców.

Akcja Zmien Piec

Urząd Miejski Wrocławia rozpoczął kampanię społeczną Wrocław bez smogu, w ramach której realizowana jest akcja Zmień Piec.

Zaproszenie na andrzejkowy wieczór online z napisem po prawej stronie na szarym tle 30.11. godzina 16, z linkiem do spotkania. Po lewej stronie 3 palące się świeczki poniżej z miseczką wody i na niej położonym kluczem kluczem po lewej stronie.

Wieczór Andrzejkowy – online

Przenieśmy się w magiczny czas wróżb, zgłębiając tajemnice andrzejkowych zwyczajów, zapraszamy 30 listopada o godz. 16.00.

zapalone świece, kula, do wróżb, karty rozłożone na stole

Dzieje Andrzejkowe

Zapraszamy na prezentację o tematyce Andrzejkowej, ich zalążku, dalszej części historii, a także namiastce rytuałów, które towarzyszą nam do dziś. Przenieśmy się w wieczór Andrzejkowej aury.

Grafika, po lewej stronie plan świątecznych zajęć online, po prawej figurka św. Mikołaja na łyżwach, w tle kolor żółty i biały

Świąteczne spotkania online

Przestrzeń Trzeciego Wieku zaprasza w grudniu na przedświąteczne spotkania online. Powiemy m.in.: o zwyczajach świątecznych w rodzinnych domach, podpytamy jakie tradycje świąteczne goszczą w domach aktorów.

Grafika, 4 zapalone czerwone świece na górze na środku napis Tradycje i zwyczaje adwentowe jest to zaproszenie do spotkania online 2 grudnia godzina 11

ZWYCZAJE ADWENTOWE

2.12.2020 r. (środa) o godz. 12.00 zapraszamy Państwa na spotkanie online by wspólnie dzielić się wspomnieniami związanymi z tym czasem.

 usmiechnięte starsza kobieta ze złożonymi rękoma w pionie, ćwiczy

Aktywny senior na emeryturze

Plan na aktywną emeryturę. O tym, jak spędzać wolny czas po zakończeniu kariery zawodowej można dowiedzieć się z darmowego poradnika, który pomoże w organizacji dnia.

Klub Integracji Społecznej na niebieskim tle białe litery

Klubu Integracji Społecznej

Trwa nabór do Klubu Integracji Społecznej. Celem projektu jest poprawa dostępu do usług reintegracji społecznej i zawodowej dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

 uśmiechnięta, młoda kobieta stojąca przy łóżku rehabilitacyjnym

Fundacja EcoTextil

Wypożyczalnia sprzętów rehabilitacyjnych założona przez Fundację EcoTextil oferuje bezpłatne udostępnienie sprzętu bez wyjścia z domu. Uzupełniony wniosek należy przesłać przez internet.

na bordowym tle choinka po lewej stronie, kolorowe prezenty, po prawej stronie napis Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w naszych domach i zaproszenie do nadsyłania wspomnień do 14.12.2020

ZWYCZAJE I TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W NASZYCH DOMACH

Zapraszamy do 14.12.2020 r. do przesyłania wspomnień jak u Państwa w domu przygotowywano się i obchodzono święta: zwyczaje adwentowe, przygotowania do świąt, przepisy potraw, ubieranie choinki.

Nuty i struny gitary w tle, podpalone kartki z notacjami muzycznymi

E-KULTURA

Serdecznie zapraszamy Państwa na najbliższe wydarzenia edukacyjno-kulturowe, które odbędą się w formule online. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Grafika z napisem Bakariada 2, na żółtym polu białe litery

Bakariada 2

Centrum Kultury i Edukacji Bakara zaprasza Seniorów i całe rodziny do udziału w konkursie, warsztatach i koncertach. Finał 27 listopada. Zapraszamy!

pani siedząca przy biurku z telefonem w dłoni, prowadząca rozmowę obok pan, który pracuje przy laptopie

Urząd Online

Urząd Miasta Wrocław oferuje rejestracje wizyt online dla spraw, które można załatwić przez internet. Zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi.

para seniorów, która ogląda coś na ekranie monitora oraz napis forum seniora w internecie

Forum Seniora Online

Forum Seniora online zaprasza 25 listopada 2020r. (środa) o godz.12.00 na nietuzinkowe prelekcje oraz zalecenia specjalistów w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa seniorów.

Zaproszenie na koncert swingowy online 21.listopada jasnym tle program i złoty saksofon.

Sobota ze swingiem - koncert online

Powróćmy jak za dawnych lat, czyli polskie piosenki przedwojenne i powojenne. Posłuchajmy koncertu online, link jest aktualny do 23.11.2020r. (poniedziałek) do godz. 24:00. Zapraszamy!

Zdjęcie seniorki w pokoju przy choince z napisem samotność sprawia, że znikamy, stajemy sie niewidzialni organowatorem akcji  jest stowarzyszenie mali bracia ubogich.

Podaruj Wigilię

Święta to czas nadziei, jednak dla samotnych seniorów to jedne z najsmutniejszych dni w roku. Trwa wielka zbiórka w ramach kampanii „Podaruj Wigilię” organizatorem jest Stowarzyszenie mali bracia Ubogich.

Napis Analgomed Leczenie Bólu

Rehabilitacja pod udarach

Klinika Leczenia Bólu ANALGOMED zaprasza do skorzystania z autorskiej oferty – programu kompleksowej opieki nad pacjentem po udarze.

#świeć przykładem pomóż sąsiadom, rysynki z wyprowadzeniem psa, wyrzuceniem śmieci, zrobieniem zakupów, pamiętając o zasadach dezynfekcji i zachowania należytej odległości

Świeć przykładem

#Świeć przykładem. Pomóż sąsiadom. Akcja polega na okazaniu wsparcia osobom, które znajdują się blisko nas, zwłaszcza jeżeli są to osoby starsze i samotne, które tej pomocy potrzebują.

Zdjęcie stół, na talerzu dwie świece, oparty klucz, jabłka i woda do lania wosku.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY WCZORAJ I DZIŚ

„W święto Katarzyny są pod poduszką dziewczyny, w wigilię świętego Andrzeja jest dla dziewcząt nadzieja”. Czy wieczór andrzejkowy zachował swój zwyczaj i symbolikę?

Cytat ,,Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować to.. życzliwość dla drugiego człowieka''. kolorowe kwiaty, słońce i motyle na niebieskim tle

Dzień Życzliwości

21 listopada 2020r. (sobota) obchodzimy XV Dzień Życzliwości. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Dobre słowo – podaj dalej". Razem znaczy lepiej, wymowniej, stabilniej.

Portal abcsenior.com poniżej informcje przydatne seniorm, rozrywka, porady

Abcsenior

Zachęcamy do zaznajomienia się z Platformą dla Seniorów - ABCsenior.com, która została uruchomiona przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

tablet w ręku a na tablecie kula przedstawiona jako cyberprzestrzeń

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczne poruszanie się w sieci – cykl warsztatów online oraz poradnik Fundacji „Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku".

kolorowy profil głowy

Siłownia Pamięci

Zachęcamy wszystkich seniorów do ćwiczenia pamięci. Treningi Indywidualne opracowane i dostępna na stronie internetowej Fundacji Stocznia.

Napis w zdrowym ciele zdrowy duch, na podłodze piłki do ćwiczeń i ciężarki

Zdrowie

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Zachęcamy do nowości na temat zdrowia, o które należy nieco mocniej zadbać, w tym trudnym czasie.