Grafika w formie telewizora z logiem w lewym górnym rogu Wrocławskiego Centrum Seniora. Na obrazku biurko na nim notatnik i długopis oraz doniczka z kwiatkiem, na zielonym tle napis, tablica Informacyjna, a poniżej tekst zbiór niezbędnych informacji. W prawym dolnym rogu logo WCRS i wroclaw.pl

Ważne informacje w jednym miejscu

Praktyczne zebrane informacje: telefony do instytucji i poradni, adresy kontaktowe oraz e-maile i linki.

Zmień Piec. Grafika z białymi budynkami miasta na niebieskim tle i piecem, w którym tli się ogień, obok pieca stoi kaloryfer z którego wydobywa się ciepło. Napis nad budynkami miasta ,,Nie wiesz od czego zacząć wymianę pieca?’’ Obrazek ma na celu promocję Kampanii wymiany pieców.

Akcja Zmien Piec

Urząd Miejski Wrocławia rozpoczął kampanię społeczną Wrocław bez smogu, w ramach której realizowana jest akcja Zmień Piec.

na granatowym tle jasny napis informujacy o akcji Danie dla seniora

O akcji Danie dla Seniora

„Danie dla Seniora” to wspólna inicjatywa WCRS oraz wrocławskich restauracji, łącząca w sobie ideę pomocy najsłabszym. Zapraszamy restauracje i lokale gastronomiczne do wspólnego działania.

Moda i uroda. Obrazek przedstawiający monitor, w lewym, górnym rogu logo Wrocławskiego Centrum Seniora, obok napis ,,Spotkania online’’, poniżej obrazek młodej dziewczyny, w ciemnych lokach, ubranej w żółty żakiet, która trzyma w dłoniach wieszaki na ubrania, a za nią są powieszone sukienki. Obok kobiety napis ,,Moda i uroda’’, poniżej Aleksandra Kucharska, Wizażystka, Stylistka’’. Pod obrazkiem informacja, że zajęcia odbywają się cyklicznie w każdy czwartek, są to zajęcia online, na które obowiązują zapisy

Moda i Uroda - Nowy cykl zajęć online

Inspirujmy do tworzenia nowych stylizacji i zabawy własnym wizerunkiem. Poprzez wygląd komunikujemy kim jesteśmy i kreujemy indywidualny styl życia.

ankieta online

Ankieta online w 5 min

Zachęcamy do wypełnienia ankiety Koronawirus - ocena samopoczucia w czasie pandemii w ramach projektu organizowanego przez Klinikę Geriatrii we Wrocławiu.

zdjecie dwoch owocow czeresni w oswietleniu slonecznym na desce

wiśnie i czereśnie

Sezonowe owoce pestkowe: wiśnie i czereśnie są smaczne, zachęcają do jedzenia a jak wpływają na nasze zdrowie?

kik boksing w plenerze

Zajęcia sportowe w plenerze

Zajęcia sportowe z elementami kick-boxingu w plenerze 06. lipca (w poniedziałek) o g. 14:00. Obowiązują zapisy.

Ekran monitora,  w lewym, górnym rogu logo Wrocławskie Centrum Seniora, obok napis ,,,Spotkania online’’, poniżej grafika tułowia kobiety ubranej w biały fartuch, ze stetoskopem na szyi, a w pozycji otwartych dłoni trzyma pączka z różową polewą w jednej z nich, w drugiej zielone jabłko. Obok obrazka napis ,,Z dietetykiem klinicznym Magdaleną Szyszką-Barycką’’. Poniżej informacje, że zajęcia odbywają się we wtorki o godz.11.30, są to spotkania online, na które obowiązują zapisy, a wstęp jest bezpłatny.

Zdrowie od kuchni

Zapraszamy na spotkanie online z dietetykiem klinicznym we wtorki o g. 11:30.

komputer witajace sie dlonie porady z ustawy online

Porady z zakresu zagadnień Ustawy o pomocy społecznej

Konsultacje i informacje dotyczące m.in.: przyznania usług opiekuńczych, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, świadczenia dla osób niepełnosprawnych, poradnictwa dotyczącego uzależnień w rodzinie.

Obrazek przedstawiający monitor, w lewym, górnym rogu logo Wrocławskie Centrum Seniora, obok napis ,,Spotkania online’’, poniżej ilustracja tancerki w długiej sukni, obok na ciemnym tle widnieje napis ,,Szczęśliwi w Tańcu’’, poniżej Joanna Stanisławska, Instruktorka Tańca’’’, poniżej informacja o tym, że zajęcia odbywają się we wtorek i czwartek o 10.00, odbywają się online, obowiązują zapisy, wstęp jest bezpłatny.

Szczęśliwi w Tańcu tańczą w domu

Z pewnością te zajęcia przeniosą Państwa ciała i umysły w bardziej słoneczne rejony. Zapraszamy do tańca we wtorki i czwartki o godz. 10:00.

pokoj artystyczny

POKÓJ ARTYSTYCZNY JERZEGO SKOCZYLASA

Zajęcia artystyczne dla Seniorów w poniedziałki o g. 11.00. Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z postawami twórczości literacko satyrycznej i inspiracja do tworzenia własnych tekstów.

Obrazek przedstawia ekran monitora, w lewym górnym roku logo Przestrzeni Trzeciego Wieku, obok napis ,,Spotkania online’’. Poniżej obrazek z kostką Rubika, a obok napis ,,Trening Twórczości z elementami treningu Pamięci’’, Kalina Pańta, Andragog’’. Poniżej informacja o tym, że zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 14.00, prowadzone są online, na które obowiązują zapisy, a wstęp jest bezpłatny. Poniżej logo Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wrocław Miasto Spotkań.

Trening twórczości i pamięci - spotkania online

Nowy cykl zajęć online - Trening twórczości z elementami treningu pamięci. Ćwiczenia wzmacniające pamięć i pobudzające do pracy mózg. Zajęcia w poniedziałki, godz.12:30

logo laboratorium zabawek

Galeria wirtualna w domowym Laboratorium Zabawek

Zapraszamy do nadsyłania filmików i zdjęć utrwalających obecne sposoby na spędzanie czasu wolnego zarówno w domu, jak i w plenerze.

zdrowy kregoslup

Zdrowy kręgosłup i elementy karate dla seniorów

Zapraszamy na trening online. Zajęcia i ćwiczenia poprawiające funkcjonowanie i podwyższające wydolność w poniedziałki, środy i piątki o g. 09:00.

Obrazek przedstawia Monitor z logiem Wrocławskie Centrum Seniora umieszczonym w lewym, górnym rogu, obok napis spotkania online.  Ilustracja z profilem twarzy człowieka i drabiną wchodzącą w środek profilu twarzy, u góry drabiny wybija się blask. Obok napis ,,Psychologiczny poradnik antywirusowy’’, prowadzi Viola Sulima, psycholog’’. U dołu ikonka, że spotkania odbywają się w czwartki o godz.11.00,  są to spotkania online, obowiązują zapisy, a wstęp jest bezpłatny.

Psychologiczny poradnik antywirusowy

Zapraszamy na spotkanie online w czwartki o g. 12:00 z psycholog Violą Sulimą.

cerkiew

Tajemnice Wrocławia - spotkania z przewodnikiem

Wspólnie odkrywajmy Wrocław online z przewodnikiem miejskim Anitą Ignasiak - przewodnik. Zapraszamy w piątki o godz. 10:00.

mózg akwarela

Spotkanie z Piotrem Łąckim

Spotkanie z psychologiem Piotrem Łąckim, twórcą portalu psychologdlaseniora.pl, który opowie o tym, jak zadbać o pamięć i inne poznawcze aspekty funkcjonowania. Zapraszamy 24.czerwca (środa) g. 11:00

smiechoterapia

Śmiechoterapia dla seniorów

Zapraszamy w środę, o godz. 16:00 na ostatnie spotkanie - przed wakacjami z dr Marią Kmitą.

Obrazek przedstawiający monitor a w lewym, górnym rogu logo Przestrzeni Trzeciego Wieku, obok napis ,,Spotkania online’’, poniżej na brązowym tle obrazek z zabawkami dla dzieci, konik na biegunach, miś, samochodzik, ciuchcia drewniana, a obok obrazka napis ,,Laboratorium zabawek’’, poniżej Jolanta Podsiadło. Pod obrazkiem informacja, że spotkania odbywają się w środę o 14.00, w trybie online, na które obowiązują zapisy,wstęp bezpłatny. W prawym dolnym rogu logo Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Czas na kolejne Laboratorium Zabawek

Zapraszamy do międzypokoleniowej zabawy, w której będziemy odnajdywać przedmioty do zabawy i szukać wspomnień. Spotkania online w środy o g. 14:00.

Miesiąc rodziny

Miesiąc Rodziny

Miesiąc Rodziny 2020 - najbardziej rodzinne wydarzenie we Wrocławiu! Zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach - kalendarz spotkań (15-20 czerwca).

Na obrazku widać siedzącą przy biurku kobietę, która trzyma długopis w ręku, pisze na kartce notatnika, uśmiecha się i zerka w stronę laptopa, który ma przed sobą na biurku. Poniżej napis ,,Ręce do góry warsztaty manualno – ruchowe dla seniorów po 60-tym roku życia’’. Poniżej napis ,,zapisy na: warsztatydlaseniora@gmail.com, tel.+48 690 039 089, sztuka, rysunek, kolaż, makrama, Decoupage, scrapbooking, joga, relaksacja. W lewym, dolnym rogu napis: Zapisy od 14 czerwca 2020 roku

W Czerwcu startują nowe warsztaty online

"Ręce do Góry" warsztaty manualno-ruchowe dla seniorów 60+ Spółdzielnia Socjalna Panato Sito zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych spotkań online. Zapisy do 24.06.

dieta

Jaka powinna być dobra dieta?

Jakie są główne różnice pomiędzy żywieniem a dietą. Zachęcamy na spotkania online z dietetykiem klinicznym Magdaleną Szyszka-Barycka we wtorki o g. 11:30.

gry i zabawy mojego dziecinstwa

Wspomnienia z czasów dzieciństwa w Laboratorium Zabawek

Harce i swawole z czasów mojego dzieciństwa. Wspominki seniorów. Opowiadanie Ewy Rapacz liderki Grupy O-CAL-eni. Zapraszamy do nadsyłania wspomnień i historii rodzinnych.

sprawnosc ciala i umysłu

Sprawność ciała i umysłu

Czas na zastosowanie 7️. kroków do zdrowia.