Zagrożenia przestępstwami wobec Seniorów na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska

Dodane przez Barbara Pacan - 12-12-2023 - 14:21
na plakacie po lewej stronie napis: 14.12 godz. 10:00.Zagrożenia przestępstwami wobec Seniorów na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. po prawej - grafika przedstawiająca 2 policjantów z kajdankami w ręku
Termin

 

Wrocławskie Centrum Seniora– zespół Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza wszystkich zainteresowanych na cykliczne „Spotkanie z Policjantem” poświęcone zagrożeniom przestępczym, którym są narażeni seniorzy na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. 

Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 10:00 we Wrocławskim Centrum Seniora, pl. Dominikański 6.

Organizatorem spotkania jest Dolnośląska Delegatura Obywatelskiego Parlamentu Seniorów we Wrocławiu, a głównym prelegentem będzie funkcjonariusz policji st.asp. Michał Kawalec z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Temat spotkania jest szczególnie istotny, ponieważ seniorzy są często bardziej narażeni na różnego rodzaju przestępstwa, takie jak oszustwa, kradzieże czy przemoc fizyczna. W związku z tym, spotkanie ma na celu podniesienie świadomości oraz przekazanie praktycznych wskazówek, jak skutecznie zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwami.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a udział w nim jest bezpłatny. Jednakże, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się. Zapisy są przyjmowane pod numerem telefonu 71 344 44 44 lub poprzez e-mail: karta.seniora@wcrs.pl.

Podczas spotkania, funkcjonariusz policji st.asp. Michał Kawalec przedstawi najnowsze dane dotyczące zagrożeń przestępczych na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Ponadto, omówi konkretne przypadki przestępstw, zwracając uwagę na metody, jakimi posługują się przestępcy oraz udzieli praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa.

Wrocławskie Centrum Seniora to idealne miejsce na tego rodzaju wydarzenie, ponieważ skupia się na potrzebach i aktywnościach seniorów, tworząc przestrzeń sprzyjającą wymianie doświadczeń oraz zdobywaniu nowej wiedzy.

Zachęcamy wszystkich seniorów oraz osoby zainteresowane tematyką bezpieczeństwa do udziału w spotkaniu. Dzięki współpracy z Policją oraz zaangażowaniu społeczności możemy razem pracować nad stworzeniem bezpieczniejszego otoczenia dla nas wszystkich.