Zaduszki Artystyczne: Wspomnienia o wybitnych twórcach kina

Dodane przez Barbara Pacan - 04-11-2023 - 12:50
Na bannerze widać liść, a obok jest dodany tekst: Zaduszki Artystyczne, Spotkanie z Robertem Gonerą i Waldemarem Krzystkiem, OH•KINO Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4, 10.11 2023, godz. 18:00, Wejście na wydarzenie tylko z zaproszeniem.


„Zaduszki Artystyczne” – wyjątkowe spotkanie poświęcone pamięci wybitnych artystów kina, takich jak Sylwester Chęciński, Jan Nowicki, Piotr Machalica, Zygmunt Malanowicz i Bronisław Cieślak. 

Zapraszamy 10 listopada 2023 r. o godz. 18:00 do OH•KINO (ul. Powstańców Śląskich 2-4,) we Wrocławiu.

W trakcie „Zaduszek Artystycznych” uczestnicy będą mieli możliwość usłyszeć niezwykłe opowieści o życiu i twórczości tych niezapomnianych reżyserów i aktorów. To wyjątkowa okazja, aby przypomnieć sobie ich znaczący wkład w rozwój polskiego kina oraz oddać hołd ich pamięci.

W podczas wieczoru będziemy mieli okazję posłuchać wspomnień i anegdot związanych z tymi wielkimi talentami. Osoby, które będą wspominać i opowiadać o artystach, to sami utalentowani twórcy. Robert Gonera i Waldemar Krzystek podzielą się swoimi osobistymi przeżyciami i refleksjami na temat współpracy oraz życia towarzyskiego tych znakomitych postaci. Całość spotkania poprowadzi Stanisław Dzierniejko, znany dziennikarz i działacz kultury.

Sylwester Chęciński, znany reżyser i scenarzysta, był twórcą wielu niezapomnianych filmów, takich jak „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć” czy „Rozmowy kontrolowane”. Jego poczucie humoru i unikalny styl zapadły w pamięci widzów na zawsze.

Jan Nowicki, z kolei, zyskał uznanie jako wybitny aktor teatralny i filmowy. Niezapomniany jako główny bohater „Sanatorium pod Klepsydrą” w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa, zdobył serca widzów swoją niezwykłą niezwykła charyzmą. Jego role w filmach takich jak „Wielki Szu” (reż. S. Chęciński), „Popioły” (reż. A. Wajda) czy „Pan Wołodyjowski” (reż. J. Hoffman) wciąż są cenione przez krytyków i widzów. 

Zygmunt Malanowicz zasłynął rolą Chłopaka w filmie Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”, a Bronisława Cieślaka kojarzymy wszyscy z serialem „07 zgłoś się”.

Piotr Machalica, aktor i reżyser, znany ze swojego charyzmatycznego stylu, zagrał wiele niezapomnianych ról w filmach i teatrze. Jego twórczość jest niezwykle różnorodna. To artysta wielu talentów, a śpiewanie to kolejna forma wyrazu jego pasji.

Są to aktorzy, którzy swoimi niezwykłymi umiejętnościami przyczynili się do rozwoju polskiego kina. Ich role w filmach i spektaklach teatralnych wciąż pozostają źródłem inspiracji dla młodszych pokoleń aktorów. 

Udział w wieczorze pt. „Zaduszki Artystyczne” jest całkowicie bezpłatny, ale konieczne jest okazanie zaproszenia.

Zaproszenie można odebrać od 31 października 2023 roku od godz. 10:00 w WCRS – Wrocławskim Centrum Seniora, na placu Dominikańskim 6, w pokoju nr 15. 
W razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby dodatkowych informacji można kontaktować się pod numerem tel. 71 344 44 44.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kina i teatru na to wyjątkowe wydarzenie, które połączy nas w hołdzie dla tych, którzy już odeszli, ale zostawili nam swoje arcydzieła. To wydarzenie będzie okazją do przeżycia niezwykłego wieczoru pełnego wzruszeń i refleksji.