Na konkurs kapeluszowy zorganizowany w ramach obchodów Wrocławskich Dni Seniora nadeszło bardzo wiele zgłoszeń. Jury miało nie lada dylemat, żeby dokonać wyboru. Nagrody przyznano w trzech konkursowych kategoriach, wyróżniono również twórców dwóch najbardziej oryginalnych kapeluszy.

Kapelusz kreatywny

1 miejsce: Helena z DPS przy ul. Mącznej za kapelusz pt. „Na głowie kobiety cały świat”. Kapelusz został wykonany z rurek zrobionych z gazety, usztywniony drutem w formie półkuli ziemskiej i przyozdobiony mapami kontynentów.

2 miejsce: Krzysztofa z DDP przy ul. Ciepłej za kapelusz wykonany z opakowań po lekach, pudełek i nakrętek, kształtami nawiązuje do wrocławskich budynków. Wycinek naszego miasta w miniaturze, podświetlany w nocy, z jelonkiem w bonusie.

3 miejsce: Grażyna z Klubu Nauczycielskiego IZIS z Bogatyni za kapelusz pt. „Tron Izis”.

Kapelusz ekologiczny

1 miejsce: Ewa z grupy WCS „Niespodzianki” za przepiękny kapelusz w całości wykonany z żywych kwiatów.

2 miejsce: Maria z DPS przy ul. Mącznej za kapelusz wykonany w technice wikliniarskiej w całości z gazet. Ozdobiony niebieskimi kwiatami z rurek po papierze toaletowym, z piórami wykonanymi z butelek plastikowych po napojach, dodatkowe ozdoby kapelusza to również zakrętki po napojach.

3 miejsce: Janina za kapelusz wykonany z denka z kliszy do prześwietleń oraz kwiatów z wytłaczanek na jajka.

Duet kapeluszowy

1 miejsce: Maria z grupy „Kreatywni” wraz z wnuczką.

2 miejsce: Cecylia i Marian z Klubu Seniora „Magnolia”.

3 miejsce: Anna i Ryszard z Klubu Seniora „Magnolia”.

Nagrody ufundowała Mennica Wrocławska. Za zajęcie pierwszego miejsca zwycięzcy otrzymali złote sztabki, za drugie i trzecie miejsce srebrne monety.

Nagrody specjalne

Nagrodę specjalną w postaci weekendowego wyjazdu dla dwóch osób ufundowanego przez Biuro Turystyczne Bratniak za kapelusz i suknię wykonane w całości z wycinków kolorowych gazet otrzymała Eugenia z Klubu Seniora na Muchoborze Małym.

Wrocławskie Centrum Seniora i Scena Kamienica wyróżniło największy w tym roku kapelusz, który jest zarówno kreatywny, ekologiczny, jak i międzypokoleniowy, stworzony przez grupę O-CAL-eni aktywnie działającą przy Wrocławskim Centrum Seniora. Jak mówi Ewa Rapacz, liderka grupy, zaczęło się od burzy mózgów, która skończyła się dopiero w 40 godzinie od chwili ukończenia pracy, a materiały użyte do wykonania kapelusza, m.in. firanki, które już swoje odwisiały czy trzy szczotki pozbawione włosia, dostały „drugie życie”. Nagrodę dla największego kapelusza ufundowała Scena Kamienica.

Dziękujemy za udział w konkursach, a Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs kapeluszowy