Data wydarzenia
2019-02-14 17:00:00
Miejsce
Barbara, ul. Świdnicka 8B Wrocław
Cena
0.00PLN

 

Po zeszłorocznej, solidnej porcji informacji na temat pielęgnacji i uprawy roślin na działkach, balkonach i w mieszkaniach przyszedł czas na prawdziwe perełki. W tym semestrze Akademii Miejskiego Ogrodnika postawiliśmy na wyspecjalizowaną uprawę konkretnych grup roślin, które często należą do kolekcji ogrodników amatorów. Orchidee, kapturnice, rosiczki, monstery, begonie, roślinni towarzysze przyjaźni kotom i psom to tylko niektórzy bohaterowie nadchodzących spotkań, a podczas warsztatów w roli głównej wystąpią wiosenne i letnie kolorowe kwiaty.

Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas kolejnego sezonu cyklu Akademia Miejskiego Ogrodnika!

Spotkania prowadzi Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.

Program:

— 14.02 | Mucha nie siada 
wykład i rozmowa: odkryj świat roślin mięsożernych 

— 14.03 | Fashion victim
wykład i rozmowa: dowiedz się, jak dbać o najmodniejsze rośliny tego sezonu

— 18.04 | Kwitnące naczynia
warsztaty: poczuj wiosnę i stwórz kwitnącą kompozycję wielkanocną

— 9.05 | Jak pies z kotem
wykład i rozmowa: sprawdź, jakie rośliną są bezpieczne dla Twojego kociego lub psiego przyjaciela

— 27.06 | Sen nocy letniej
warsztaty: gdy lato w pełni, skorzystaj z bogactwa kwiatów i przygotuj kolorowe kompozycje

na wszystkie wydarzenia z cyklu wstęp wolny | zapisy obowiązują jedynie na kwietniowe i czerwcowe warsztaty: sadzimy@strefakultury.pl - start zapisów na dwa tygodnie przed zajęciami

organizator: Strefa Kultury Wrocław 

Grafika kolorowa
źródło: Akademia Miejskiego Ogrodnika

 

 

Grafika kolorowa