Listy Norwida

Dodane przez Barbara Pacan - 09-09-2022 - 10:50
Na zdjęciu Chyra, Pietrzko, Kędziela

Koncert inspirowany poezją Cypriana Kamila Norwida odbędzie się 29 września 2022 r. o godz. 19:00 w Narodowym Forum Muzyki, Sala Główna.

Listy Norwida to projekt stworzony na specjalne zamówienie Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i jego Europa – jego koncepcja opiera się na muzycznej interpretacji wybranych tekstów czwartego wieszcza, czytanych przez znakomitego aktora, Andrzeja Chyrę.

Świat improwizacji występuje w nim w intrygującej relacji z wyborem tekstów Norwida, będących dla muzyków impulsem do stworzenia indywidualnego i niepowtarzalnego komentarza.

Wykonawcy:
Kasia Pietrzko Trio
Maciej Kądziela 
Andrzej Chyra

Wysłuchawszy niemal wszystkich dwudziestu siedmiu koncertów festiwalu, pozwolę sobie na koniec na prywatne odkrycie. Był to jazzowy koncert, inspirowany poezją Norwida w interpretacji Andrzeja Chyry, tria niezwykle energetycznej młodej pianistki Kasi Pietrzko, z gościnnym udziałem błyskotliwego saksofonisty Macieja Kądzieli. Ich występ stanowił nawiązanie do festiwalowego koncertu sprzed lat, kiedy to Tomasz Stańko odwoływał się do chopinowskich klimatów -  mówi Jacek Marczyński, „Rzeczpospolita”.

Więcej na stronie www.nfm.wroclaw.pl