Godność Osób Starszych: Refleksje i Dyskusje na Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Dodane przez Barbara Pacan - 10-12-2023 - 09:45
na grafice jest zdjęcie seniorki i pielęgniarki oraz na zielonym tle napis: Prelekcje dotyczące godności osób  starszych, 7-9 grudnia, godz. 11:00. Przejście Dialogu, ul. Świdnicka 19. Na dole loga w białym kolorze: WCRS, WCS, Przejście Dialogu, Wrocław Miasto Spotkań

 

Wrocławskie Centrum Seniora - zespół WCRS, w trosce o godność osób starszych, zaprasza na cykl prelekcji, które odbędą się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Trzy dni pełne wiedzy, refleksji i dyskusji, przybliżą uczestnikom różne aspekty tematu godności ludzi starszych.

Rozpoczęcie wydarzenia planowane jest na 7 grudnia o godzinie 11:00 w Przejściu Dialogu przy ul. Świdnickiej 19 we Wrocławiu. Wstęp na wszystkie prelekcje jest bezpłatny, jednak, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się.

Pierwszego dnia, czyli 7 grudnia, o godzinie 11:00 profesor dr hab. Maria Straś-Romanowska poprowadzi prelekcję pod tytułem „Godność człowieka starszego z perspektywy psychogerontologicznej”. Obejrzymy starość oczami psychogerontologii, nauki zajmującej się badaniem procesów starzenia się z perspektywy psychicznej.

Kolejnego dnia, 8 grudnia,  o godzinie 11:00, dr Walentyna Wnuk skoncentruje się na pytaniu, czy godność człowieka starszego to przywilej. Prelekcja o godzinie 11:00 będzie okazją do głębszej analizy kwestii związanych z pojęciem godności w kontekście starzenia się społeczeństwa.

W sobotę, 9 grudnia, o godzinie 11:00, dr Janusz Maj zabierze nas w podróż przez filozoficzny kontekst prawa do godności, starości i pragnienia uznania. To będzie czas na refleksję nad filozoficznymi aspektami godności osób starszych i ich prawa do szacunku.

Miejsce wydarzenia, Przejście Dialogu, stanowi wyjątkową przestrzeń sprzyjającą otwartej wymianie myśli i doświadczeń. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w prelekcjach zapraszamy do bezpłatnego udziału. 

Aby zarezerwować miejsce, należy skorzystać z możliwości zapisów poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 71 344 44 44, drogą mailową na adres: karta.seniora@wcrs.pl, lub osobiście w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, przy pl. Dominikańskim 6, pokój nr 15. 
Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00.

Wrocławskie Centrum Seniora zachęca do udziału w tych wyjątkowych prelekcjach, które z pewnością otworzą nowe perspektywy postrzegania godności osób starszych i pozwolą zrozumieć jej wielowymiarowy charakter. To doskonała okazja do nauki, refleksji i budowania społecznej świadomości na rzecz godnego starzenia się społeczeństwa.