Uniwersytet Wrocławski zaprasza seniorów na badania treningu węchowego! 

Dodane przez Barbara Pacan - 09-11-2022 - 12:43
kobieta wąchająca kwiaty

Psychologowie z Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zapraszają do udziału w badaniu, które ma sprawdzić czy regularny trening węchu pomaga seniorom w zapamiętywaniu i koncentracji. Kierowniczką badania jest prof. Anna Oleszkiewicz z Zakładu Eksperymentalnej Psychologii Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zainteresowane osoby w wieku 64-72 lata mogą zgłosić się na badania wysyłając e-mail na adres: kontakt@treningwechowy.pl lub telefonicznie: 783 714 481; 663 140 925. 

Następnie zostaną zaproszone do Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Dawida 1, gdzie rozwiążą zadania pamięciowe oraz węchowe. 

Uczestnik otrzyma do domu zestaw do treningu węchowego składający się z czterech sztyftów zapachowych o zapachu: cytryny, goździka, eukaliptusa i róży. Zestawy zapachowych nie trzeba zwracać po zakończeniu projektu, przechodzą na własność uczestników.

Uczestnik dwa razy dziennie będzie wąchać te zapachy przez maksymalnie dwie minuty, a we wdrożeniu treningu w nawyk pomagać będą przypominające sms-y lub maile. Po upływie trzech miesięcy badacze zaproszą Państwa na ponowne testy.

Trening węchowy jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Żadna ze stosowanych w badaniu substancji zapachowych nie jest toksyczna ani uczulająca. Substancje zapachowe używane w treningu to te same substancje, które stosuje się w diagnostyce węchu.

Więcej szczegółów dotyczących badania znajdą Państwo na stronie www.treningwechowy.pl.

Foto ze strony pixabay.com