Statuetka dotycząca konkursu o Tytuł „Przyjaciela Seniora” w ramach Dni Seniora 20201

Konkurs o tytuł Przyjaciela Seniora 2021

Startuje VI edycja konkursu o tytuł -Przyjaciel Seniora- dla osób/podmiotów prawnych aktywnie działających i propagujących w społeczeństwie ideę zmiany postrzegania obrazu osób 60+.

Na pomarańczowym tle  bialy napis: Uwaga od 22.03.2021 Punkt Informacyjny zamknięty do odwolania.

Punkt Informacyjny zamknięty do odwołania

Od 22.03.2021 r. Punkt Informacyjny został zamknięty do odwołania. Proponujemy cykliczne programy radiowe, telewizyjne i liczne spotkania online z ekspertami bez konieczności wychodzenia z domu.

Zmień Piec. Grafika z białymi budynkami miasta na niebieskim tle i piecem, w którym tli się ogień, obok pieca stoi kaloryfer z którego wydobywa się ciepło. Napis nad budynkami miasta ,,Nie wiesz od czego zacząć wymianę pieca?’’ Obrazek ma na celu promocję Kampanii wymiany pieców.

Akcja Zmien Piec

Urząd Miejski Wrocławia rozpoczął kampanię społeczną Wrocław bez smogu, w ramach której realizowana jest akcja Zmień Piec.

skonsultuj się z farmaceutą

Skonsultuj z farmaceutą

W imieniu Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji zapraszamy 10 maja, poniedziałek, godz.13:30 do wzięcia udziału w wydarzeniu online "Skonsultuj z farmaceutą".

oferta zmierzch świtem - teatr polski

"Zmierzch – świtem..." - Teatr Polski zaprasza

Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza do obejrzenia transmisji online spektaklu objętego Patronatem POLIN pt. „Zmierzch – świtem...” w reżyserii Jana Szurmieja.

Baner Zdrowie od kuchni zapraszający na zajęcia online z dietetykiem w środy godz. 11

Zdrowie od kuchni w maju

Kontynuujemy edukację dietetyczną seniorów. Zobacz jakie tematy będziemy poruszać w maju. Każda osoba zainteresowana może uczestniczyć w zajęciach, zapraszamy,

Akademia Wzroku zaproszenie na cykl webinarów

Akademia Wzroku - webinaria

W każdą środę zapraszamy do zapoznania się z cyklem webinariów edukacyjno-informacyjnych w ramach Akademii Wzroku. Dziś pierwsze spotkanie pt. Badanie wzroku. 

Szkoła Liderów spotkanie 7 maja o 12:00 Senior Mediatorem w rodzinie

Senior mediatorem w rodzinie

Senior mediatorem w rodzinie. Zapraszamy 7 maja o godz.12:00 na kolejne spotkanie w ramach IV edycji Szkoły Liderów.

Konstystucja 3 maja zaproszenie na spotkanie online

Konstytucja 3 Maja

Zapraszamy na spotkanie poświęcone jednemu z ważniejszych wydarzeń w historii Polski - rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja. Do zobaczenia 4 maja 2021 godz. 10.00

obrazek z napisem biletyn maj 2021

Biuletyn Maj 2021 r.

Zapraszamy na majowe spotkania online i konsultacje we Wrocławskim Centrum Seniora i Przestrzeni Trzeciego Wieku.

56. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

56. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Wrocław oraz inne miasta Dolnego Śląska wypełnią się pięknem ludzkiego głosu. Motywem przewodnim tegorocznego programu jest przekraczanie granic.

napis na grafice - Przeznaczenie, koło fortuny, a może każdy jest kowalem własnego losu

Przeznaczenie, koło fortuny, a może każdy jest kowalem własnego losu?

Jaki mamy wpływ na jakość naszego życia w starości? Zapraszamy 5 maja o godz.12:30 na kolejne spotkanie w ramach IV edycji Szkoły Liderów.

oficjalne logo Komendy Miejskiej Policji

„Senior Online” 10 maja

„Senior Online” cykl szkoleń dla seniorów. Zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania oszustwom, podniesienie świadomości z zakresu bezpieczeństwa. 10 maja godz 9:00.

Grafika z napisem czy jesteś eko?

11 kroków dla Ziemi, cz. 2

Zapraszamy na drugą część warsztatów ekologicznych online z Wrocławskim Centrum Seniora oraz Ekolandia.edu i Ekosystem. 30.04.2021 godz.10:00 (piątek) 11 kroków dla Ziemi.

Szkoła Liderów o sprawczości wobec długowieczności zajecia online 5 maja godz. 12:30

Szkoła Liderów-Każdy jest kowalem własnego losu?

O naszej sprawczości wobec wyzwań długowieczności. Przypadek, koło fortuny a może każdy jest kowalem własnego losu? Spotkanie online poprowadzi Marta Prucnal 5 maja, g.12:30

Grafika Wrocławska Szkoła Liderów program na kwiecień i maj 2021 po prawej stronie zdjecie osoby trzymającej laptop

wrocławska szkoła liderów - Projekt

Wrocławska Szkoła Liderów edukuje animatorów środowisk senioralnych. Pandemia koronawirusa stawia przed uczestnikami projektu nowe wyzwania i zadania. Zobacz harmonogram zajęć!

galeria na szewskiej logo

Spotkanie online z artystą Horacym Muszyńskim

Zapraszamy Państwa 28 kwietnia o godz. 17.00 do uczestnictwa w spotkaniu online z Horacym Muszyńskim, wielokrotnie nagradzany artystą eksperymentujący ze sztuką wideo.

Obrazek przedstawiający monitor a w lewym, górnym rogu logo Przestrzeni Trzeciego Wieku, obok napis ,,Spotkania online’’, poniżej na żółtym tle obrazek z zabawkami dla dzieci, konik na biegunach, miś, samochodzik, ciuchcia drewniana, a obok obrazka napis ,,Laboratorium zabawek’’, poniżej Jolanta Podsiadło. Pod obrazkiem informacja, że spotkania odbywają się we wt i czw 13.00, w trybie online, obowiązują zapisy,wstęp bezpłatny. W prawym dolnym rogu logo WCRS i Miasta Wrocław

Laboratorium Zabawek

Zapraszamy do międzypokoleniowej zabawy, w której będziemy odnajdywać przedmioty do zabawy i szukać wspomnień. Spotkania online w 2021r. we wtorki i czwartki o g. 13:00.

 Grafika, kwiaty, biuletyn na kwiecien 2021

Biuletyn WCS i PTW Kwiecień 2021 r.

Oprócz regularnych zajęć, o których mogą Państwo przeczytać więcej w kwietniowym biuletynie organizujemy "EKOedukację dla dorosłych". Zapraszamy także na spotkania online i konsultacje.

Szkoła Liderów Gimnastyka mózgu zajecia online 28 kwietnia 12:30

Szkoła Liderów - Gimnastyka mózgu - rytmizacja

Pamięć, koncentracja, wyobraźnia. Zapraszamy na kolejne zajęcia organizowane przez uczestników IV edycji Szkoły Liderów 28.04. 2021 w środę, godz.12:30, które prowadzi Krystyna Zaręba.

kabaret ELITA

"Ostatni taki Kabaret"

Polecamy reportaż "Ostatni taki kabaret" poświęcony wrocławskiej grupie satyrycznej ELITA. Emisja w niedzielę, 25 kwietnia, o godz.19:00 w TVP3.

adeusz Różewicz odbiera tytuł doktora honoris causa wrocławskiej ASP

Tadeusz Różewicz patronem Miejskiej Biblioteki Publicznej

Tadeusz Różewicz w szczególny sposób związany z Wrocławiem - patronem roku 2021. Obchody wystartują symbolicznie w 7. rocznicę śmierci literata – 24 kwietnia.

logo Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna czynna od 26 kwietnia

Niemal wszystkie filie MBP we Wrocławiu otwierają się dla czytelników od poniedziałku 26 kwietnia w pełnym sanitarnym reżimie.

Baner Moda i Uroda Spotkanie online we wtorki i czwarki o godz. 12 Grafika na ydjciu po lewej stronie kobieta trzymająca 2 wieszaki  przy napisie spotkania online logo WCS poniżej loga WCRS Miasto Wrocław

Moda i Uroda zajęcia online

Zapraszamy, w ramach projektu Strefa 55+, na cykliczne spotkania online "Moda i uroda"- recepta na piękno we wtorki i czwartki o godz. 12:00. Czekamy na Państwa.