Przyjaciele Seniorów z 2020 r. na zdjęciu jest 5 osób przed wejściem do lokalu gastronomicznego.

Przyjaciel Seniorów - zgłoś osobę lub organizację

To już po raz szósty zostaną wybrane oraz nagrodzone osoby i organizacje wielkiego serca. Jeszcze tylko do 20 sierpnia 2021 r. czekamy na formularze od Państwa.

autobus-mpk-punkt-szczepien - niedziela 4 lipca

SOLIDARNIE – ZDROWO - MIĘDZYPOKOLENIOWO - nie zwalniamy tempa !

W drugim i trzecim tygodniu akcji również informujemy o możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19 w Mobilnym Punkcie Szczepień"- autobusie MPK Wrocław.

konkurs plastyczny - żyj zdrowo miedzypokoleniowo czerwiec

Konkurs plastyczny "Żyj zdrowo - międzypokoleniowo. Zaszczep się!

WCRS-Wrocławskie Centrum Seniora, serdecznie zaprasza do uczestnictwa w konkursie plastycznym "Żyj zdrowo - międzypokoleniwo. Zaszczep się!" Przedłużamy termin konkursu do 28.lipca.

Zmień Piec. Grafika z białymi budynkami miasta na niebieskim tle i piecem, w którym tli się ogień, obok pieca stoi kaloryfer z którego wydobywa się ciepło. Napis nad budynkami miasta ,,Nie wiesz od czego zacząć wymianę pieca?’’ Obrazek ma na celu promocję Kampanii wymiany pieców.

Akcja Zmien Piec

Urząd Miejski Wrocławia rozpoczął kampanię społeczną Wrocław bez smogu, w ramach której realizowana jest akcja Zmień Piec.

Plakat, dwie dłonie, zaproszenie do uczestwonctwa w projekcie Akademia Opiekunów - zapisy

Projekt Akademia Opiekunów - zapisy

We Wrocławiu startuje projekt Akademia Opiekunów „W czasach Covid – 19 i nie tylko”, to cykl bezpłatnych szkoleń wraz z warsztatami. Czekamy na zgłoszenia pod nr tel. 71 344 44 44.

Spotkania w Przestrzeni Trzeciego Wieku

Przestrzeń Trzeciego Wieku

Przestrzeń Trzeciego Wieku WCRS powstała z myślą o wrocławskich seniorach i dla wrocławskich seniorów, gdzie można spędzić czas podczas warsztatów, prelekcji, spotkań z ciekawymi osobami.

Mobilny Punkt Szczepien

SOLIDARNIE-ZDROWO-MIĘDZYPOKOLENIOWO W DNIACH 27 LIPCA-3 SIERPNIA

Aktualny harmonogram mobilnego punktu szczepień, który od kilku dni kursuje po Wrocławiu. Można się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji.

Obrazek przedstawiający monitor a w lewym, górnym rogu logo Przestrzeni Trzeciego Wieku, obok napis ,,Spotkania online’’, poniżej na żółtym tle obrazek z zabawkami dla dzieci, konik na biegunach, miś, samochodzik, ciuchcia drewniana, a obok obrazka napis ,,Laboratorium zabawek’’, poniżej Jolanta Podsiadło. Pod obrazkiem informacja, że spotkania odbywają się we wt i czw 13.00, w trybie online, obowiązują zapisy,wstęp bezpłatny. W prawym dolnym rogu logo WCRS i Miasta Wrocław

Laboratorium Zabawek

Zapraszamy do międzypokoleniowej zabawy, w której będziemy odnajdywać przedmioty do zabawy i szukać wspomnień. Spotkania online w 2021r. we wtorki i czwartki o g. 13:00.

Solidarnie Zdrowo Miedzypokoleniowo  kampania społeczna

SOLIDARNIE-ZDROWO-MIĘDZYPOKOLENIOWO W DNIACH 20-25 LIPCA

Aktualny harmonogram mobilnego punktu szczepień, który od kilku dni kursuje po Wrocławiu. Można się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji.

Punkty spisowe dla seniorów

Punkty spisowe dla seniorów

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym - osobiście w punkcie spisowym Wrocławskiego Centrum Seniora 21 lipca w godz. 9-15 oraz Przestrzeni Trzeciego Wieku 22 lipca w godz. 9-15.

Solidarnie Zdrowo Miedzypokoleniowo

SOLIDARNIE-ZDROWO-MIĘDZYPOKOLENIOWO W DNIACH 15-19 LIPCA

Aktualny harmonogram mobilnego punktu szczepień, który od kilku dni kursuje po Wrocławiu. Można się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji.

Wrocławski Manhattan w Lizbonie

Wrocławski Manhattan w Lizbonie!

Wystawa wybitnej architektki polskiego modernizmu - Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak można już zobaczyć w stolicy Portugalii.

ptw_lipiec_

Przestrzeń Trzeciego Wieku zaprasza na lipcowe wydarzenia

Przed nami jeszcze w w tym miesiącu " Kwiatowe LOVE 2 - przygoda z florystyką". Więcej informacji pod nr. tel. 739 194 oraz 888 999 372.

Biuletyn Lipiec 2021

Biuletyn na Lipiec 2021

Zapraszamy na lipcowe spotkania online i konsultacje we Wrocławskim Centrum Seniora i Przestrzeni Trzeciego Wieku.

​  piknik pełen słońca 2021

Złapaliśmy słońce z Fundacją Veritas !

W sobotę-10 lipca, w godz.10:00-16:00  odbył się na wrocławskim Muchoborze  "PIKNIK PEŁEN SŁOŃCA" pod hasłem „Łap słońce z Fundacją Veritas".

podsumowanie szkoła liderów

Podsumowanie tegorocznej edycji "Szkoły Liderów"

W siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6, odbyło się uroczyste zakończenie IV edycji Szkoły Liderów. Certyfikat otrzymało 9 uczestników. Gratulujemy !

Statuetka dotycząca konkursu o Tytuł „Przyjaciela Seniora” w ramach Dni Seniora 20201

Konkurs o tytuł Przyjaciela Seniorów 2021

Startuje VI edycja konkursu o tytuł -Przyjaciela Seniorów- dla osób/podmiotów prawnych aktywnie działających i propagujących w społeczeństwie ideę zmiany postrzegania obrazu osób 60+.

Narodowy Spis Powszechny

Punkt Spisowy we Wrocławskim Centrum Seniora

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym - osobiście w punkcie spisowym Wrocławskiego Centrum Seniora 14 lipca w godz. 9-15 oraz Przestrzeni Trzeciego Wieku 15 lipca w godz. 9-15.

dłonie dzieci- pixabay

Słyszeliście o takich zabawach jak: „Precz z komuną” czy "Jak kura Adela zgubiła parasol?

Zapraszamy na spotkanie w kolejnym Laboratorium Zabawek 13 lipca (wtorek) godz. 13.00. Widzimy się w Przestrzeni Trzeciego Wieku przy pl. Solidarności 1/3/5 we Wrocławiu.

wcs-solidarnie-szczepimy

Solidarnie-Zdrowo-Międzypokoleniowo w dniach 7-11 lipca!

Aktualny harmonogram mobilnego punktu szczepień, który od kilku dni kursuje po Wrocławiu. Seniorzy wraz z rodzinami mogą przyjąć w nim jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

scena-kamienica

POprostu-poPOLSKU !

Za nami konferencja prasowa Sceny Kamienica podczas, której zaprezentowano nową inicjatywa kulturalną Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu pt. POprostu-poPOLSKU. Organizatorzy zapraszają do wyjątkowych historycznych miejsc.

ŚWIAT PERGAMANO- zaproszenie na wystawę

ŚWIAT PERGAMANO- wystawa w Saloniku Trzech Muz

"Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu". Zapraszamy na wernisaż twórczości Krystyny Sety w poniedziałek, 5 lipca 2021 o godz. 18.00

dziecko w parku

W co się bawić w ogrodzie?

Odpowiedzi poszukamy już w najbliższy wtorek 6 lipca o godz, 13:00. Zapraszamy na na spotkanie Laboratorium Zabawek.

wroclaw-sie-szczepi

Mobilny Punkt Szczepień

Harmonogram Mobilnego Punktu szczepień we Wrocławiu na 2 lipca 2021. Bez wcześniejszej rejestracji oraz bezpłatnie.