pomoc prawna  seniorzy

Nieodpłatna Pomoc Prawna dla Seniorów!

Zapraszamy Państwa do specjalnego "Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej", który we Wrocławiu dedykowany jest głównie Seniorom. Punkt działa dwa razy w tygodniu.

grypa seniorzy

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie - już dostępne!

Seniorzy z Wrocławia w wieku 65 plus, można skorzystać z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciw grypie, finansowanych w całości z budżetu Miasta.

Spotkania w Przestrzeni Trzeciego Wieku

Przestrzeń Trzeciego Wieku

Przestrzeń Trzeciego Wieku - WCRS powstała z myślą o wrocławskich seniorach. Prezentujemy harmonogram -wrzesień 2021- a w nim aktualności jak i gdzie można spędzić czas podczas spotkań i warsztatów.

Zmień Piec. Grafika z białymi budynkami miasta na niebieskim tle i piecem, w którym tli się ogień, obok pieca stoi kaloryfer z którego wydobywa się ciepło. Napis nad budynkami miasta ,,Nie wiesz od czego zacząć wymianę pieca?’’ Obrazek ma na celu promocję Kampanii wymiany pieców.

Akcja Zmien Piec

Urząd Miejski Wrocławia rozpoczął kampanię społeczną Wrocław bez smogu, w ramach której realizowana jest akcja Zmień Piec.

wystaw a szkło w architekturze wroclaw

SZKŁO W ARCHITEKTURZE – wycieczka do pracowni artystycznej

Szkło we współczesnej architekturze zyskuje coraz większą popularność, 22 października, zapraszamy do pracowni artystycznej ARCHIGLASS na wydarzenie w ramach projektu Dolny Śląsk Wita.

rowerowe pożegnanie jesieni 2021

ROWEROWE POŻEGNANIE JESIENI szlakiem sztuki i rzemiosła

Fundacja OPEN MIND zaprasza miłośników rowerowych wypraw do wspólnego zwiedzania Wrocławia na dwóch kółkach. Tropami sztuki i rzemiosła przewodnik miejski.

TIRZA - teatr współczesny Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza - Tirza

Doskonale poprowadzona i wciągająca od pierwszych minut opowieść - warto dać się zaprosić do świata Jörgena Hofmeestera.

sudoku laboratoium zabawek

Zabawa w zmagania z SUDOKU

Zmagania turniejowe ostatnio nie wyłoniły zwycięzcy, więc czas na naukę. Jak wiemy to trening czyni mistrza. Zachęcam do obejrzenia spotkania z instruktorem tej gry na filmie.

Wybory do rad osiedli

Wybory do rad osiedli 17.10.2021

Wybory do rad osiedli odbędą się 17 października 2021 r. Mieszkańcy Wrocławia wybiorą łącznie 786 radnych osiedlowych, którzy utworzą samorządy na 48 osiedlach.

Panie Niespodzianki

Panie Niespodzianki w kadrze kamery

Grupa Panie Niespodzianki aktywnie działa przy Wrocławskim Centrum Seniora.

zdjęcie seniorów - cykliczne spotkania i zajęcia gimnnastyczne na świeżym powietrzu.

Aktywnie we Wrocławskim Parku Szczytnickim

Teresa Tadeuszyk - absolwentka projektu "Szkoła Liderów", organizuje dla seniorów cykliczne spotkania i zajęcia gimnnastyczne na świeżym powietrzu.

streetbus mpk wrocław

Streetbus na ulicach Wrocławia

Osoby bezdomne lub znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć na ciepły posiłek i pomoc medyczną.

ODM - Wrocław - logo

Warsztaty „Fake news jako zagrozenie informacyjne – teoria i praktyka

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w październikowych wydarzeniach Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu!

Czasoprzestrzeń zbioru

Czasoprzestrzeń zbioru

Muzeum Architektury we Wrocławiu serdecznie zaprasza Seniorów na otwarcie nowej wystawy. Wernisaż zaplanowano na piątek 22 października 2021r.

kawiarnia sąsedzka

Kawiarnia Sąsiedzka w Październiku

Firlej zaprasza - na co dzień tworzą i odkrywają nowoczesne trendy w kulturze w Polsce i za granicą. W październiku są otwarci dla sąsiadów - dzieci z sąsiedztwa, młodzieży, emerytów.

firlej orkiestra plakat

Muzyczny październik na ulicy Grabiszyńskiej!

W Firleju w drugiej połowie października odbędzie się pierwszy we Wrocławiu koncert Wrocławskiej Orkiestry Improwizowanej! Zagra też z koncertem wrocławski duet Oxford Drama.

Plakat, który zaprasza do udziału w konferencji naukowej pt. Otwieramy Samorządy - Podstawy Dialogu Społecznego

Otwieramy Samorządy - Podstawy Dialogu Społecznego

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. "Otwieramy Samorządy - Podstawy Dialogu Społecznego", która odbędzie się w dniach 19-20 października 2021 r.

Tadeusz Rozewicz konkurs

Znamy wyniki konkursu literackiego!

2021 to wrocławski Rok Tadeusza Różewicza! Dzielimy się twórczością wielkiego artysty i uroczyście podsumowujemy konkurs literacki pt. Tadeusz Różewicz w moim życiu - Filozoficzne refleksje.

scena kamienica gala otwarcia

Uroczysta Gala Otwarcia Sezonu Artystycznego

Galą Otwarcia 15 października 2021 roku Teatr Scena Kamienica zainauguruje swój 7. sezon artystyczny, który obfitować będzie w słynne już we Wrocławiu koncerty operetkowe, spektakle komediowe i recitale. Zapraszamy ! 

wromik 2020 - edycja 2

WROMIK 2020 – informator dla osób z niepełnosprawnościami

WROMIK 2020 to aktualne kompendium wiedzy o możliwościach, jakie osobom z niepełnosprawnościami oferuje Wrocław.

szewska z pasją

Bezpłatne warsztaty projektowania obuwia

Seniorze stwórz unikalne obuwie i postaw pierwszy krok w branży modowej i szewskiej. Fundacja OPEN MIND zaprasza pasjonatów mody na bezpłatne warsztaty projektowania obuwia z artystą modowym.

biuletyn 2021 październik

Biuletyn - Październik 2021r.

Dni Seniora zakończyliśmy oficjalnie 10 października, ale to nie koniec ciekawych spotkań, warsztatów czy zajęć jakie czekają na wrocławskich Seniorów w bieżącym miesiącu.

Kabaret Odłam - wywiad do telewizji

Kabaret Odłam

Trwają pełną parą przygotowania do kolejnego odcinka Kalejdoskopu Seniora, zapraszamy 11.10.2021 o godz. 18:40 do TV Echo 24.

Para tańcząca tango

Szczęśliwi w tańcu - zajęcia hybrydowe

Szczęśliwi w tańcu - zajęcia hybrydowe (stacjonarne i online). Zapraszamy od 21.10.2021 r. Specjalne lekcje, obejmują prozdrowotny ruch i dostarczają dużą dawkę tanecznej serotoniny. Zapraszamy!