Stwórzmy największy chór seniorlany w Polsce!

Dodane przez Łukasz Kocur - 20-05-2022 - 14:24
Plakat Wrocławskiego Chóru Seniora

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska realizuje nowy projekt społeczno-kulturalny, dedykowany najstarszym Mieszkańcom Wrocławia pn. Wrocławski Chór Seniora.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Gminy Wrocław w ramach programu Działania na rzecz wrocławskich Seniorów w latach 2022-2023.

Próby odbywać się będą co tydzień.

Wrocławski Chór Seniora to projekt interdyscyplinarny adresowany do wrocławskich Seniorów i aktywizujący ich do podejmowania aktywności zmierzających do samorozwoju, rozwijania swoich pasji i marzeń, integracji społecznej, przełamania hermetyczności uczestnictwa w tzw. kulturze wysokiej, a także nabywania nowych i wartościowych umiejętności.

Wymiernym efektem realizacji jest stworzenie największego w Polsce chóru  senioralnego, który stanie się nie tylko wizytówką miasta, ale także zespołem cechującym się zaciśniętą więzią społeczną. Poprzez liczne wydarzenia w postaci: warsztatów, zajęć, prelekcji, wykładów, spotkań, wycieczek w ramach turystyki kulturalnej oraz czynnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, pragniemy stworzyć nowe miejsce spotkań na kulturalno-społecznej mapie Wrocławia.

Realizacja zadania jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie najstarszych mieszkańców naszego miasta do włączania się w liczne inicjatywy, podążaniem za wyzwaniami XXI wieku oraz wciąż niedostateczną liczbą projektów o takim charakterze.

Szczegóły w załączniku i na plakacie!

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska Scena Kamienica zaprezentowało uczestnikom, w czwartek 19 maja 2022 r. we Wrocławskim Centrum Seniora, ofertę projektów społeczno-kulturalnych:

  • działania na rzecz reaktywacji sceny operetkowej w przestrzeni miejskiej,
  • prezentacje nowej siedziby Teatru Scena Kamienica.

Spotkanie uświetnił występ Damiana Domalewskiego, który wykonał największe przeboje polskiej piosenki retro i operetki m.in.: Brunetki, blondynki, pieśń Boniego z operetki Księżniczka Czardasza, jak również piosenkę Czy Pani mieszka sama?.

Podczas muzycznego spotkania, uczestnicy otrzymali zaproszenie do udziału w projekcie kulturalnym pt. Wrocławski Chóru Seniora, realizowany w ramach - Działań na rzecz Wrocławskich Seniorów w latach 2022-2023.
Projekt dofinansowany przez Gminę Wrocław.

Szczegóły: www.wroclaw.pl/wroclawski-chor-seniora

Fot. Barbara Pacan