Radiowy Klub Seniora 319: Jak reagować na kryzys i trudne, niespodziewane sytuacje
W najnowszym odcinku Radiowego Klubu Seniora gościem była Ewa Duda – psychogerontolog, psychotraumatolog oraz dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PCK. Ekspertka opowiadała o psychologicznych mechanizmach radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, odwołując się do doświadczeń z powodzi, która nawiedziła Dolny Śląsk we wrześniu 2024 roku.
W rozmowie nie zabrakło także informacji o aktualnych działaniach Polskiego Czerwonego Krzyża – jego nowej roli w systemie ochrony ludności, bieżącej pomocy oraz zmianach w zasadach zbiórki odzieży.
Podkreślono, że w obliczu współczesnych wyzwań niezwykle ważna jest zdolność dostosowywania się do dynamicznie zmieniających się warunków oraz konstruktywne zarządzanie emocjami w sytuacjach stresowych.
Temu zagadnieniu poświęcony był również warsztat „Efektywni w obliczu kryzysu", skierowany do seniorów z Dolnego Śląska, który odbył się 22 października o godz. 11:00 we wrocławskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża.
________________________
Posłuchaj audycji kliknij
________________________
Termin: poniedziałek, 20 października 2025 r., godz. 14:00
Fot. Radio Rodzina