Dzień Weterana i Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych

Dodane przez Łukasz Kocur - pon., 05/30/2022 - 14:43
ilustracja z flagą Polski i ONZ / logo WCS oraz napis Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych

29 maja, obchodzić będziemy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych.

Weterani i żołnierze w czynnej służbie - we Wrocławskim Centrum Seniora - składamy Państwu wyrazy uznania i głębokiego szacunku dla Waszej służby oraz poświęcenia na rzecz obrony naszego kraju.

Chcemy okazać nasz szacunek za wiele lat Waszej służby na rzecz Polski. Szczególnie wszystkim żołnierzom, funkcjonariuszom oraz osobom cywilnym, uczestniczącym i poległym w działaniach poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i poświęcenie, za profesjonalizm w realizacji wielu przedsięwzięć na rzecz pokoju i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Polski, Europy i świata.


Polecamy Państwu także wysłuchać audycję Radia Rodzina - „Radiowy Klub Seniora”.
Gośćmi audycji będą: 

Ppłk w st. spocz. mgr Jerzy Lesicki. Senior 75+ oraz Weteran Wojska Polskiego, który służył na Misji Pokojowej ONZ na Bliskim Wschodzie. Absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego, który ukończył studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w zakresie zarządzania kadrami w nowoczesnej firmie. Wrocławianin od roku 1970. Sekretarz wrocławskiego koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Urszula  Marczewska - mama Roberta - syna, który zginął na misji w Afganistanie.

Ppłk w st. spoczynku Stanisław Azarewicz - uczestnik misji: w Libanie, Syrii, Iraku, Afganistanie.

Audycję na żywo usłyszeć będzie można 29.05.2022 r. o godz. 14:10.

Serdecznie zapraszamy.