Konferencja „Wymiary Samotności"

Dodane przez Barbara Pacan - śr., 10/19/2022 - 15:38
plakat

Akademia Młodych Uczonych i Artystów, Wrocławskie Centrum Akademickie i Instytut Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego  zapraszają do udziału w konferencji „Wymiary Samotności", która odbędzie się 24 października 2022 r. w sali Inkubatora Przedsiębiorczości E-Sportu (Kompleks Hotelu GEM), ul. Mianowskiego 2b.


Konferencja wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych we Wrocławiu w ramach Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji – Przeciw Samotności, ogłoszonego z inicjatywy Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Wykład otwarcia wygłosi profesor Jan Miodek, który opowie o „Samotności i radości w języku”. Dalsza część programu obejmuje dwie części: pierwsza będzie uwzględniała praktyczne wyzwania związane z doświadczeniem samotności, a druga teoretyczne ujęcia zjawiska samotności. 

W części praktycznej znajdą się wystąpienia na temat biochemicznych aspektów samotności i stresu oraz samotności na współczesnym rynku pracy (w tym: samotności kobiet w nauce), aspekty psychologiczne samotności, z uwzględnieniem doświadczeń depresji i mobbingu. 

W części teoretycznej możemy spodziewać się wykładów poświęconych wybranym filozoficznym ujęciom samotności, samotności w sztuce i estetyce, a także relacjom między jednostką a społeczeństwem.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc uprzejmie prosimy o rejestrację uczestnictwa pod adresem: amuia@um.wroc.pl lub pod numerem tel. 71 770 20 26

Konferencja będzie również transmitowana online. Dane do logowania: https://us06web.zoom.us/j/85685578235?pwd=d1VWcG5BbDhIV2QyNTFRM254elN5dz09
Identyfikator spotkania: 856 8557 8235 
Kod dostępu: 866942 

Wydarzeniu będzie towarzyszył Koncert Kompozytorski, który odbędzie się 24 października o godz. 18:00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (budynek E, I piętro, pl. Jana Pawła II nr 2). 

Wstęp na konferencję i koncert jest wolny.

Więcej informacji na stronie: www.wca.wroc.pl

 

Wymiary program
 

 

konferencja program