Spotkanie z aktorkami i aktorami

Dodane przez Barbara Pacan - 24-05-2023 - 15:40
plakat

W ramach 4. Wrocławskiego Filmowego Centrum Seniora w WCRS – WCS odbędą się spotkania z aktorami: Małgorzatą Kożuchowską, Łukaszem Simlatem oraz Marią Pakulnis. Dla wszystkich miłośników kina będzie to w podróż do świata filmu.

Wszyscy nasi goście są odtwórcami wielu głównych ról, zagrali też znakomite role drugoplanowe. Użyczali swojego głosu w dubbingu do znanych i popularnych filmów animowanych jak również są lektorami audiobooków.

Małgorzata Kożuchowska jest uwielbiana za role telewizyjne i kinowe, szanowana za wybitne kreacje teatralne. Znana z ról filmowych i telewizyjnych tj: Kiler (1997), Kiler-ów 2-óch, M jak miłość, Zróbmy sobie wnuka, Rodzinka.pl, Prawo Agaty, Bad Boy, Proceder, Listy do M. 2, Wyszyński, Zemsta czy przebaczenie, a także z wielu ról teatralnych.

Łukasz Silmlat to aktor filmowy i teatralny. Filmografia Łukasza Simlata obejmuje blisko sto ról w filmach i serialach. Zadebiutował rolą epizodyczną w serialu Dom, ale też znany jest z ról w filmach Kamerdyner, Fuga, (Nie)znajomi, Broad Peak jako Krzysztof Wielicki, Żelazny most czy Sonata. Doceniany i nagradzany za artystyczne teatralne dokonania.

Maria Pakulnis aktorka filmowa, teatralna i radiowa znana z ról teatralnych m.in.: Fotki z wakacji, Dieta Cud, Dziś wieczór arszenik, czyli komedia z kawą, Dom kobiet, Lot nad kukułczym gniazdem oraz z ról filmowych i seriali np.: Dolina Issy, Jezioro Bodeńskie, Nieproszony gość, Rzeka kłamstwa, Dekalog III, Prawo Agaty, Cisza nad rozlewiskiem, Leśniczówka, Osiecka, Szczęścia chodzą parami, Johnny. 

Laureatka Orła za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie Johnny 2023, Laureatka nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Teatru Polskiego Radia Wielki Splendor 2013.

Porozmawiamy z naszymi gośćmi o początkach ich kariery, najbliższych planach zawodowych ale też o celach i marzeniach.