Dzień Seniora w Hali Stulecia

W niedzielę 24 września, w godz. 10.00-16.00, w Centrum Kongresowym w Hali Stulecia odbędzie się wiele wydarzeń dedykowanych Seniorom.

W programie m.in. Targi Senioralne, bezpłatne badania, przegląd kapeli ludowych, wielki bal dla seniorów oraz pokaz fontanny multimedialnej.

 

Targi senioralne to cykliczne wydarzenie, podczas którego prezentują się instytucje i firmy – partnerzy m.in. Wrocławskiej Karty Seniora i Miejsc Przyjaznych Seniorom z bogatą ofertą dedykowaną osobom w wieku 60+. W tym roku przygotowano oferty turystyczne biur podróży, pokazy ćwiczeń i rehabilitacji dla seniorów, masaże rozluźniające wykonywane przez fizjoterapeutę.

 

Bezpłatne badania i porady

Podczas Dnia Seniora w Hali Stulecia odbędą się także konsultacje ze specjalistą z zakresu zaburzeń pamięci i choroby Alzheimera, konsultacje ze stylistką, kreatorką mody. Można będzie zasięgnąć indywidualnych porad z zakresu pielęgnacji i wizażu oraz konsultacji z optometrystą. Organizatorzy serdecznie zapraszają również na bezpłatne badania: przesiewowe pamięci, poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, tkanki tłuszczowej oraz BMI, a także wstępne badania wzroku na autorefraktometrze (służącym do pomiaru błędu optycznego oka) i badanie chodu/równowagi. Na zwycięzców licznych konkursów czekają atrakcyjne nagrody!

 

Kapele i Seniorteka

W Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego wystąpią kapele ludowe i zespoły folklorystyczne. A w Sali Wielofunkcyjnej na zakończenie Dnia Seniora tradycyjnie już odbędzie się bal, czyli Seniorteka (wstęp płatny). Wieczór zakończy pokaz fontanny multimedialnej.

Organizatorami wydarzenia są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora oraz Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o. o.

 

PROGRAM DNIA SENIORA W HALI STULECIA

 

TARGI SENIORALNE

24.09.2017, godz. 10.00-15.00

Miejsce: Centrum Kongresowe Hali Stulecia, Ul. Wystawowa 1

Prezentacje ofert dla seniorów, warsztaty, bezpłatne porady i konsultacje, konkursy.

 

PRZEGLĄD KAPEL LUDOWYCH I ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH

24.09.2017, godz. 10.00- 16.00

Miejsce: Sala Audytoryjna Centrum Kongresowe Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1

 

SENIORTEKA- ZABAWA TANECZNA DLA SENIORÓW

24.09.2017, godz. 19.30- 22.00

Miejsce: Sala Wielofunkcyjna w Centrum Kongresowym Hali Stulecia, ul. Wystawowa1

Zabawa taneczna, biletowana – 10 zł/osoba, możliwość zakupu poczęstunku

 

POKAZ FONTANNY MULTIMEDIALNEJ

24.09.2017, godz. 22.00

Miejsce: Centrum Kongresowe Hali Stulecia, Ul. Wystawowa 1

Specjalny pokaz fontanny z okazji Dni Seniora Wrocław 2017

 

Zwiedzanie Centrum Poznawczego w specjalnej cenie 5 zł dla osób powyżej 60 r. ż.

Zwiedzanie Panoramy Lwowa w specjalnej cenie 5 zł dla osób powyżej 60 r. ż.