Relacja z VII Rajdu Terenowego

VII Terenowy Rajd
na Dni Seniora rozpoczął się 17 września o godz. 11.00 wbrew oczekiwaniom piękną, wczesną, jesienną pogodą. Aura z pewnością przyczyniła się do tego, że seniorzy wyszli z domu i to w dodatku w dobrych humorach.


Mała Sobótka, inaczej zwana Górką Skarbowców, to rozległy teren rekreacyjny w środku miasta. Organizatorzy przygotowali tam stanowiska do gier rekreacyjnych i na tradycyjne rajdowe „ognisko”.

Gdy tylko skończyły się przygotowania, na metę z radosnym śpiewem wkroczyła trasa piesza prowadzona przez Alinę Bachorską i trasa nordic walking prowadzona przez Bogumiłę Gajny. W kilka minut później nadjechała 12-osobowa grupa trasy rowerowej pod kierunkiem Janusza Staniewskiego.

 

Gry i zabawy naszego dzieciństwa

Uczestnicy rajdu bardzo chętnie brali udział w konkurencjach przypominających „gry i zabawy naszego dzieciństwa”, takie jak „taradajka”, którą prowadził Adam Orzechowski, rzut beretem pod kierunkiem Aliny Bachowskiej oraz rzutki prowadzone przez Halinę Nogaj. Odbył się też konkurs krajoznawczy pod przewodnictwem Leona Rapacza. Po skończonych konkurencjach Ewa Orzechowska i Ryszard Gajny zaprosili na posiłek turystyczny przy „ognisku” (jednorazowych grillach).

 

Wspólne śpiewanie przy ognisku

Na koniec imprezy Jaga Szabuńko wręczyła uczestnikom rajdu starannie przygotowane nagrody ufundowane przez WCS i Agencję Marketingową „V-bi”. Wspólny śpiew zakończył sportową imprezę, w której wzięło udział ponad 30 osób. Wspólne przeżycia bardzo integrują uczestników, dając poczucie jedności, zrozumienia i sympatii.

Dokumentację fotograficzną przygotował Michał Dębiński, a nad całością imprezy czuwała Ewa Rapacz, która dziękuję zarówno uczestnikom  rajdu, jak i jego organizatorom – członkom grupy „o-CAL-eni”, a w szczególności pełniącym funkcje pomocnicze Irenie Masłyk i Marii Barańskiej. 

Relację przygotowała Ewa Rapacz

4

3

r5r2