Zapraszamy do DCF 30 września - 6 października

Dodane przez Łukasz Kocur - 28-09-2022 - 15:13
seniorzy w kinie

W kinie DCF m.in. Magiel Filmowy z Piortem Trojanem, City Docs pod hasłem „Kochaj, rżnij – czyli ochrona drzew po wrocławsku”, spotkanie z Piotrem Jaconiem i premiera jego najnowszego reportażu „Wszystko o moim życiu”. Ruszamy też z nowym cyklem „Kobiety, kino i wino”

 

 

 

 

  • DKF „Centrum"

03 października  "Titane" reż. Julia Ducournau | Francja, Belgia | 2021 | 108’

Seanse w każdy poniedziałek o godz.19:00  Bilety: 16 zł

  • Filmowy Klub Seniorów

04 października  "Johnny" reż. Daniel Jaroszek  Polska 2022

Seanse w każdy wtorek o godz. 12:00  Bilety: 16 zł

  • Młodzieżowy Klub Filmowy

04 października "IO" reż. Jerzy Skolimowski  Polska, Włochy  2022

Seanse w każdy pierwszy wtorek miesiąca  Bilety z legitymacją szkolną: 16 zł

Wydarzenia w DCF

  • Kobiety, kino i wino  „Bilet do raju”

       30 września, godz. 19:00

Doborowa obsada, wyjątkowa atmosfera, upominki i kulinarne atrakcje, a to wszystko tylko dla pań. W Dolnośląskim Centrum Filmowym rusza nowy cykl dla kobiet. Podczas inauguracyjnego pokazu na ekranie zobaczymy Julię Roberts i George’a Clooneya w premierowej komedii „Bilet do raju”. Reżyserem filmu jest Ol Parker, znany z hitu „Mamma Mia: Here We Go Again!”

  • Spotkanie z Piotrem Jaconiem (TVN24) i bohaterami jego reportażu pt. “Wszystko o moim życiu” 

     1 października, godz. 16:30

Pod takim hasłem DCF zaprasza  na wyjątkowe spotkanie z Piotrem Jaconiem (TVN24) i bohaterami jego reportażu pt. “Wszystko o moim życiu”.

  • Kundel  Pokaz premierowy z udziałem twórców 

      3 października, godz. 19:00

„Kundel” to wzruszająca opowieść o bezdomnym 60-latku i jego psie. Mężczyzna dowiaduje się, że rana na jego nodze ma zaczątki gangreny i nieleczona wpędzi go do grobu. Postanawia ostatnie dni zamiast na leczenie poświęcić na znalezienie domu dla swojego psa. W tym celu musi wrócić w rodzinne strony i odwiedzić porzuconych lata temu członków rodziny – żonę, syna i brata. Duchy przeszłości wracają ze zdwojoną siłą.

  • Magiel Filmowy z Piotrem Trojanem 

        4 października, godz. 19:00

W październikowym Maglu Filmowym gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Piotr Trojan, aktor, który znakomitą rolą Tomka Komedy w filmie Jana Holoubka „25 lat niewinności podbił serca widzów i zachwycił krytyków. Za tę rolę Trojan otrzymał dwa najważniejsze trofea filmowe: nagrodę za najlepszą rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i nagrodę Orła. Pretekstem do rozmowy będzie również wyróżniona gdyńską nagrodą kreacja w filmie „Johnny”, opowiadającym o życiu ks. Jana Kaczkowskiego. Piotr Trojan wystąpił w nim u boku Dawida Ogrodnika, a film zdobył Nagrodę Publiczności na zakończonym właśnie 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  • City Docs 

Kochaj, nie rżnij – czyli ochrona drzew po wrocławsku | Pokaz filmu „Serce dębu” 

7 października, godz. 18:00

W ramach cyklicznych pokazów „City Docs” w gronie ekspertów drążymy najważniejsze problemy współczesnego świata, obalamy mity i szukamy rozwiązań. Tym razem porozmawiamy na temat ochrony otaczającej nas zieleni i konieczności powstrzymania nieuzasadnionych wycinek drzew będących „płucami” wielkich miast. Czy jesteśmy skazani na betonozę? Jak ocalić zieloną infrastrukturę miast? Jakie rozwiązania prawne mogłyby sprzyjać ochronie drzew? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć wspólnie z ekspertami i naszymi partnerami: Fundacją Ekorozwoju i Przyjaciółmi Drzew.

  • Dolnośląskie Lato Movie. Konkurs przedłużony do 30 września.

DCF przedłuża nabór do konkursu na najlepszy wakacyjny film o Dolnym Śląsku. Do wygrania cenne nagrody, a zwycięskie filmy mogą w przyszłości stać się wizytówkami naszego regionu. Filmy można zgłaszać do 30 września.