Już niedługo, bo 14 września, będziemy wspólnie obchodzić 10. jubileuszowe Dni Seniora, które co roku przepełnione są wieloma różnorodnymi wydarzeniami. Zgodnie z tradycją w dniu Inauguracji seniorzy z całej Polski wezmą udział w barwnym Marszu Kapeluszy. Zeszłoroczny wynik Kapeluszowego Rekordu Wrocławia to 1493 kapelusze! W tym roku zdecydowaliśmy się podnieść poprzeczkę, planujemy pobić Rekord Polski w kategorii: największa liczba kapeluszy w jednym miejscu! Wydarzenie to będzie miało miejsce na placu Nowy Targ i rozpocznie się o godzinie 9:00 rejestracją uczestników. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, międzypokoleniowego świętowania wszystkich sympatyków tej wyjątkowej inicjatywy.

Tym, co charakteryzuje biorących udział w jesiennym święcie seniorów, jest kapelusz. Zachęcamy do przyjścia na pl. Nowy Targ w kapeluszu lub innym nakryciu głowy - meloniku, cylindrze, toczku, sombrero. Kapelusze mogą być wykonane z różnych tworzyw, urozmaicone wzorami lub dodatkami, mogą być eleganckie, konwencjonalne, słomkowe a nawet wykonane z materiałów “recyklingowych” - folii aluminiowej czy kubków jednorazowych.

Do udziału w Dniach Seniora zapraszamy osoby w każdym wieku, z całej Polski, a także świata. W roku 2017 gościliśmy - między innymi - seniorów z Australii i Niemiec. Wierzymy, że w tym roku także będzie radośnie, międzypokoleniowo i międzynarodowo. Bądźcie z nami, z seniorami!