CAL - Centrum Aktywności Lokalnej

Nowe Centrum Aktywności Lokalnej na mapie Wrocławia
Biblioteka, wielofunkcyjne sale dostępne dla mieszkańców, siedziba rady osiedla, Klub Seniora, świetlica dla dzieci oraz kluby tematyczne np. szachowy, brydżowy czy pracownia plastyczna – m.in. to oferta nowego Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Chopina 9a, które w sobotę zostało oficjalnie otwarte.
Czytaj więcej: Kliknij 

Jolanta Podsiadło:
"Kilka tygodni temu zainaugurowano działalność Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Chopina 9A

Zgodnie z intencją Gminy Wrocław oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najstarszych mieszkańców tej części Wrocławia (Zalesie-Zacisze-Szczytniki)
w każdy poniedziałek, w godz. 9.00 – 15.00, do wspomnianej siedziby CAL można się udać żeby się dowiedzieć o aktualnych wydarzeniach dedykowanych seniorom we Wrocławiu oraz otrzymać Wrocławską Kartę Seniora".

"Pracownik Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskiego Centrum Seniora będzie służyć pełną informacją nt. oferty dla wrocławian 60+. Będą oni mogli również zapytać o to, gdzie warto wybrać się z wnukami, aby pożytecznie i międzypokoleniowo spędzić czas".

Linki do strony internetowej Rady Osiedla Zalesie-Zacisze-Szczytniki i Facebooka
http://www.zzs.strefa.pl/
https://www.facebook.com/CAL-Zacisze-Zalesie-Szczytniki-1476160929172487/
http://www.zzs.strefa.pl/cal/2018_04_00.jpg

 

9.04.2018 r. - CAL
Jolanta Podsiadło: "Przy ul. Chopina 9a w CAL-u dziś było przede wszystkim międzypokoleniowo i wyczuwalna była duża społeczna energia.

CAL

Zdjęcie 1. - Panowie: Zdzisław, 2 Ryśki i Adam spotkali się starsi Panowie czterej na parę roberków brydża. A było tak: 2 kier, ech u licha ...kontra, pas, pas...
i co poniedziałek tak będzie.

CAL2

Zdjęcie 2. - 4 brydżyści, 2 młode mamy: panie Beata i Alicja, w wózku Adrian,  a także pan Krzysztof Zalewski W CAL-u, który inaugurowała swoją działalność świetlica dla dzieci.

Jolanta Podsiadło: "Trwa dokańczanie urządzania pomieszczeń. Mieszkańcy mają głos i wpływ na to, co ma się dziać w tym Centrum Aktywności Lokalnej. Najświeższa propozycja, z dziś, to: możliwość urządzania większych uroczystości rodzinnych, których nie można zorganizować w mieszkaniu. Dziś do Klubu Seniora, który tutaj prowadzi działalność codziennie od godz. 9.00 do 18.00, przyszła pani Barbara, emerytka, która pracowała w tym budynku od 1992 r. Wtedy, gdy był pełen dzieciaków, gdyż kiedyś to był Dom Dziecka. Zdjęcie 3. - Okolice Parku Szczytnickiego ze zwierzakami jakich próżno szukać w centrum Wrocławia Spokojna, willowa i zielona przestrzeń zaprasza szczególnie starszych mieszkańców, których tutaj mieszka więcej niż w innych dzielnicach naszego miasta".