Zostań „Przyjacielem Seniorów”!

Jeśli działasz na rzecz poprawy życia seniorów, promujesz inicjatywy skierowane do osób starszych, realizujesz projekty prosenioralne – sięgnij po zaszczytny tytuł „Przyjaciela Seniorów”! Sprawdź, jak zgłosić osobę, instytucję lub firmę do konkursu.

Ruszyła druga edycja konkursu organizowanego przez Wrocławskie Centrum Seniora i członków Wrocławskiej Rady Seniorów. Tytuł i statuetkę mogą otrzymać osoby fizyczne, instytucje, organizacje i firmy działające w obszarach dedykowanym seniorom oraz propagujące w społeczeństwie ideę zmiany postrzegania obrazu osób 60+.

W pierwszej edycji konkursu, rok temu, spośród kilkunastu zgłoszonych kandydatur „Przyjaciółmi Seniorów” zostali: Ryszard Sławczyński – dyrektor Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, prof. Adam Zych – gerontolog, pracownik Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Jolanta Słowik – z-ca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, Linda Matus – redaktorka naczelna „Gazety Senior” oraz restauracja „Bernard” – lokal od lat prowadzący działalność filantropijną, goszczący ubogich seniorów na okolicznościowych świątecznych spotkaniach.

Seniorzy seniorom
Decyzje o wyborze uzasadnione były nie tylko kryteriami wynikającymi z regulaminu, ale także wyjątkowym zaangażowaniem osobistym laureatów. Nagradzano starania wykraczające „poza zakres obowiązków”. Wszystkie kandydatury pochodziły od seniorów, czyli adresatów działań, które warto wyróżnić. Nie bez powodu – to oni, seniorzy, wiedzą najlepiej, gdzie we Wrocławiu są miejsca z ludźmi oddanymi seniorom całym sercem.
Ale nie tylko seniorzy potrafią zrozumieć seniorów. Jak się okazało, coraz częściej znajdują się ludzie, całkiem młodzi, i organizacje, które dostrzegają osoby starsze z ich potrzebami i pragnieniami.
Do zdobycia jest tytuł „Przyjaciel Seniorów” oraz pięć statuetek, które zostaną przyznane decyzją kapituły 2 września i wręczone podczas inauguracji tegorocznych obchodów Dni Seniora 15 września.

Zgłoszenia
Do 5 września czekamy na zgłoszenia. Dokumenty prosimy przesyłać na adres pocztowy: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, 50-159 Wrocław lub osobiście składać w WCS przy pl. Dominikańskim 6. Wymagany formularz należy uzupełnić o dokumentację uzasadniającą wyróżnienie, zgodnie z regulaminem. Kontakt: Jolanta Podsiadło, tel. 71 772 49 35.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy: