Dni Seniora we wrocławskiej Hali Stulecia

W niedzielę, 24 września w godz. 10.00-16.00, w Centrum Kongresowym
przy Hali Stulecia odbędą się
VIII Targi Senioralne.

W programie m.in. bezpłatne badania, przegląd kapeli ludowych, wielki bal dla seniorów oraz pokaz fontanny multimedialnej.

Targi senioralne to cykliczne wydarzenie, podczas którego prezentują się instytucje i firmy – partnerzy m.in. Wrocławskiej Karty Seniora i Miejsc Przyjaznych Seniorom z bogatą ofertą dedykowaną osobom w wieku 60+. W tym roku przygotowano oferty turystyczne biur podróży, pokazy ćwiczeń i rehabilitacji dla seniorów, masaże rozluźniające wykonywane przez fizjoterapeutę. Odbędą się także konsultacje ze specjalistą z zakresu zaburzeń pamięci i choroby Alzheimera, konsultacje ze stylistką, kreatorką mody. Można będzie zasięgnąć indywidualnych porad z zakresu pielęgnacji i wizażu oraz konsultacji z optometrystą. Organizatorzy serdecznie zapraszają również na bezpłatne badania: przesiewowe pamięci, poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, tkanki tłuszczowej oraz BMI, a także wstępne badania wzroku na autorefraktometrze (służącym do pomiaru błędu optycznego oka) i badanie chodu/równowagi. Na zwycięzców licznych konkursów czekają atrakcyjne nagrody!
 

Kapele i Seniorteka
W Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego wystąpią kapele ludowe i zespoły folklorystyczne. A w Sali Wielofunkcyjnej
na zakończenie Dnia Seniora tradycyjnie już odbędzie się bal, czyli Seniorteka (wstęp płatny). Wieczór zakończy pokaz fontanny multimedialnej.

Organizatorami wydarzenia są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora
oraz Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o. o.