Akademia Rozwoju Seniora

Seniorzy w parku

Akademia Rozwoju Seniora to projekt w ramach którego, każdego roku odbywa się ponad 500 różnorodnych spotkań, warsztatów i prelekcji z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji. Są to zarówno zajęcia stacjonarne, jak i online, dedykowane seniorom ale także międzypokoleniowe. Bierze w nich udział ponad 5000 tys. osób rocznie.
 

  • Cykliczne zajęcia stacjonarne i online

W związku z pandemią, Wrocławskie Centrum Seniora i Przestrzeń Trzeciego Wieku, od 7 kwietnia 2020 r. organizują cykliczne spotkania online przez platformę internetową Akademia Korbank. Zajęcia są bezpłatne, każdy może w nich wziąć udział i dołączyć w dowolnym momencie. Przygotowana została różnorodna oferta zajęć, wśród których seniorzy znajdą coś dla siebie. Oprócz zajęć jak Zdrowy kręgosłup i elementy karate dla seniorów oraz Szczęśliwi w tańcu, odbywają się także spotkania artystyczne np. Pokój artystyczny Jerzego Skoczylasa, czy zdrowotne Zdrowie od kuchni – spotkania z dietetykiem klinicznym, Poradnik psychologiczny. Warto też wspomnieć o międzypokoleniowych spotkaniach przy zabawkach w ramach Laboratorium Zabawek.

  • Okazjonalne zajęcia stacjonarne i online

Poza cyklicznymi zajęciami online zorganizowano spotkania okazjonalne, których tematyka nawiązuje do świąt, ważnych wydarzeń i cieszy się dużym zainteresowaniem. Wspólnie rozmawiamy o tradycji świąt, etiologii i dzielimy się swoimi wspomnieniami: Dzień Dziecka, Dzień Niepodległości, Galeria wspomnień, Dzień św. Marcina, Andrzejki, cykl spotkań świątecznych: Zwyczaje Adwentowe, Mikołajki, Organizacja Świąt – jak to u nas wygląda? Boże Narodzenie na świecie, Jasełka w PTW i Najpiękniejszy Sylwester. Odbywają się także spotkania ze specjalistami, lekarzami, aktorami oraz edukatorami i liderami działań prosenioralnych.

 

Informacje o wydarzeniach okazjonalnych i cyklicznych znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce projekty: cykliczne lub okazjonalne oraz na FB/Wrocławskiego Centrum Seniora oraz na FB/Przestrzeń Trzeciego Wieku