DNI SENIORA WROCŁAW 2017 ZA NAMI...

Blisko 200 różnorodnych wydarzeń i atrakcji znalazło się w tegorocznej edycji Dni Seniora, koordynowanych przez Wrocławskie Centrum Seniora.

W trakcie inauguracji, 15 września, pobiliśmy Kapeluszowy Rekord Wrocławia –1493 kapelusze (!), wręczono nagrody dla laureatów konkursu kapeluszowego w trzech kategoriach (kreatywny, ekologiczny i duet kapeluszowy) oraz przyznano tytuły i statuetki dla kolejnych pięciu „Przyjaciół Seniorów”, działających na rzecz poprawy życia osób starszych i realizujących projekty prosenioralne. Otrzymali je: prof. Zofia Hasińska – pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Krzysztof Strecker – prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Marian Ferenc – prezes Fundacji „Aktywny Senior”, Jerzy Grzesiak – wiceprezes Stowarzyszenia „Przyjazne Osiedle” Nowy Dwór Wrocław, Andrzej Kosendiak – dyrektor Narodowego Forum Muzyki.

Dla ducha, umysłu i ciała
Na przełomie września i października seniorzy z całego Dolnego Śląska uczestniczyli w przygotowanych specjalnie dla nich propozycjach kulturalnych, warsztatach edukacyjnych, prelekcjach z zakresu profilaktyki i ochrony zdrowia, w bezpłatnych badaniach oraz konsultacjach medycznych. Nie zabrakło zajęć dla ducha i dla ciała, takich jak: warsztaty twórczego pisania, z zakresu biblioterapii i rozwoju osobistego, zajęcia gimnastyczne, ogólnorozwojowe i relaksacyjne. W tym roku ogromną popularnością cieszyły się potańcówki i zabawy taneczne (Bal Kapeluszy, Potańcówka na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław, zabawa w TRATWIE i Klubie „Proza”, Wrocławski Bal Seniora w Restauracji Letniej ZOO).

300 zawodników Senioriady
Zawody sportowe, organizowane w ramach Senioriady, przyciągnęły prawie 300 aktywnych seniorów, którzy rywalizowali w następujących konkurencjach: pływanie, kręgle, ergowiosła, szachy, brydż, peleton rowerowy, nordic walking, ogólnopolski bieg seniora na 5 km, scrabble.
Na stałe już w harmonogram jesiennych wydarzeń wpisały się Targi Senioralne z bogatą i różnorodną ofertą Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora, Miejsc Przyjaznych Seniorom oraz stowarzyszeń i fundacji prosenioralnych. Przebieg targów uatrakcyjnił kolorowy i żywiołowy Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Folklorystycznych, który w tym roku odbywał się w Centrum Kongresowym Hali Stulecia.

Muzycznie i teatralnie
W ramach Przeglądu Twórczości Senioralnej mogliśmy wysłuchać i podziwiać we wspaniałej scenerii Teatru Muzycznego Capitol 372 chórzystów wchodzących w skład 19 Chórów i Zespołów Śpiewaczych z Wrocławia, Obornik Śląskich, Oleśnicy, Domasławia i Prochowic. Natomiast w Przeglądzie Małych Form Teatralnych i Kabaretów uczestniczyło 9  grup teatralnych i kabaretów (63 osoby). Zespoły prezentowały wysoki i porównywalny poziom, co znalazło odbicie w aplauzie i uznaniu zgromadzonej publiczności.

Dziękujemy!
Podczas Dni Seniora Wrocław 2017 odwiedziło nas około 1500 osób, wydaliśmy około 600 Wrocławskich Kart Seniora, uprawniających do wielu zniżek.

Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie dziękuje Seniorom za aktywne uczestnictwo w przygotowanych wydarzeniach, Partnerom, Patronom Medialnym i Wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc w organizacji wielkiego święta osób starszych. Do zobaczenia za rok!

ds2