W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, WCS przypomina, żeby zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, unikać dużych zgromadzeń osób. Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych czy pocztowych.

WCS od początku angażuje się w działania mające na celu ochronę przed zachorowaniem wywołaną wirusem, pamiętając przede wszystkim o osobach samotnych. Poprzez Sąsiedzką Pomoc apelujemy o zaoferowanie im niezbędnej pomocy np. w zrobieniu zakupów, czy dostarczeniu leków, w ten sposób unikniemy narażanie osób starszych na ewentualne zachorowanie.

Drodzy Seniorzy, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, przedstawiamy przykładową listę sklepów internetowych oraz firm dowożących produkty oraz jedzenie do Państwa domów na terenie Wrocławia.

Oto linki:

Sklepy internetowe z produktami spożywczymi:

https://www.leclerc24.pl/  https://tesco.pl/  https://swiezenatalerze.pl/  marketbio.pl/

Sklep internetowy z artykułami medycznymi i higienicznymi: https://www.sklepikseniora.pl/

Jedzenie na dowóz: https://www.margaretwroclaw.pl/ https://www.pyszne.pl/ https://www.ubereats.com/pl-PL/wroclaw/

Zakupy Itaxi: https://itaxi.pl/uslugi/zakupy-z-dostawa-do-domu-taxi/

dodatkowe zestawienie sklepów internetowych z 2020 roku: https://www.topspozywcze.pl/  https://sroc.pl/zakupy

sasiedzka pomoc