Muzycznie w Prozie

26 września w klubie Proza odbył się koncert zespołów Perfectum oraz Agat. Wysłuchaliśmy także arii operetkowych w wykonaniu Michała Amborskiego,.

W drugiej połowie września z okazji Dni Seniora zaplanowano trzy duże wydarzenia artystyczne tworzone przez seniorów dla seniorów. 19 września odbył się program muzyczno-kabaretowy, w ramach którego wystąpili Adam Wolak (piosenki estradowe), Bożena Cesarz (śpiew), Urszula Musielak (monologi), Władysław Kołtowski (trąbka, śpiew) i Danuta Jaśkiewicz (konferansjerka i reżyseria). W tydzień później, 26 września mogliśmy wysłuchać koncertu zespołu Perfectum oraz zespołu Agat, wzbogaconych występem solistów Sławomira Darula oraz bardzo młodego, bo dwunastoletniego artysty Michała Amborskiego. – Przyszło bardzo dużo ludzi, a poziom występujących zespołów był naprawdę dobry – ocenia Ewa Rapacz.  Muzyczny wieczór poprowadziły Danuta Jaśkiewicz i Alfreda Rękowska.

Ostatnim wydarzeniem w ramach Dni Seniora w Prozie będzie koncert zespołu Szklarki pod kierunkiem Urszuli Musielak, z udziałem Władysława Kołtowskiego i w reżyserii Danuty Jaśkiewicz, który odbędzie się 29 września godz.18:00. Organizatorzy zapowiadają, że to także znakomita okazja do tańca przy popularnych utworach ludowych. Wstęp na wszystkie prezentacje artystyczne w ramach Dni Seniora w Prozie jest bezpłatny.