Dni Seniora we wrocławskiej Hali Stulecia - relacja

W niedzielę, 24 września w godz. 10.00-16.00, w Centrum Kongresowym w Hali Stulecia odbyły się VIII Targi Senioralne.

Targi senioralne to cykliczne wydarzenie, podczas którego prezentują się instytucje i firmy – partnerzy m.in. Wrocławskiej Karty Seniora i Miejsc Przyjaznych Seniorom z bogatą ofertą dedykowaną osobom w wieku 60+. W tym roku zaprezentowało się ponad 40 wystawców. Przygotowano oferty turystyczne biur podróży z różnych regionów Polski, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wiele osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, w tym spirometrii i badania wieku serca, które można było wykonać w busie Fundacji Ziko.

 

Kultura i sztuka
Z ofertą kulturalną przybyli także inni wystawcy, m.in. Scena Kamienica, Narodowe Forum Muzyki. Wśród szerokiej gamy kulturalnych propozycji wrocławscy seniorzy mieli okazję zapoznać się z najbardziej interesującymi ich wydarzeniami i zapisać je w swoich kalendarzach. Z wystawami rękodzieła zaprezentowały się także grupy seniorów z Wrocławskiego Centrum Seniora oraz z fundacji i stowarzyszeń. W licznych konkursach można było wygrać bilety na koncerty oraz wyjazdy turystyczne.

 

Przegląd kapel i zespołów
Równolegle w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego występowały kapele ludowe i zespoły folklorystyczne, niektóre nawet międzypokoleniowe. Barwne, tradycyjne stroje regionalne cieszyły oczy publiczności, a żywa i skoczna muzyka zachęcała do tańca, co też wielu czyniło. Wszyscy członkowie siedemnastu zespołów otrzymali pamiątkowy zestaw upominkowy od Wrocławskiego Centrum Seniora.
A w Sali Wielofunkcyjnej na zakończenie Dnia Seniora tradycyjnie już odbył się bal, czyli Seniorteka.

 

t1

t3t5t6t7t8t10t11t13t14t15t16t20t26t30t2