Dee Dee Bridgewater Quartet

Dodane przez Barbara Pacan - 17-11-2022 - 11:37
zdjęcie artystki

Narodowe Forum Muzyki zaprasza na koncert Dee Dee Bridgewater Quartet w dniu 18 listopada 2022 r. o godz. 19:00, Sala Główna, plac Wolności 1, Wrocław.

Dee Dee Bridgewater pozostaje niedościgniona, jeśli chodzi o energię, charyzmę i obecność w społeczności wokalistów jazzowych. Na scenie jest żywiołowa, a jej mocny głos dorównuje image’owi. Dynamiczność w jej twórczości częściowo bierze się z tego, że Bridgewater odmawia trzymania się sztywnych stylistycznych granic, a znajomość R&B, bluesa i gospel od zawsze wpływały na jej muzykę. Artystki nigdy nie zajmował jazz w czystej formie

Bridgewater zawarła na swoich albumach niezmiernie szeroki wachlarz gatunków muzycznych, między innymi w uznaniu dla takich wielkich jazzowych artystów jak Ella Fitzgerald, Duke Ellington i Billie Holiday. Za każdym razem wyrażała podziw dla tych legendarnych postaci, wykorzystując swój oryginalny muzyczny styl. Jej ostatnia płyta Memphis… Yes, I’m Ready z 2017 roku to nie tylko celebracja bogatego dziedzictwa miejsca urodzenia artystki, ale świetne podsumowanie jej oryginalnego, pełnego odniesień do soulu i bluesa, podejścia do jazzu. Oczywiście żaden album lub styl nie pomieści Bridgewater, która odmawia stosowania ograniczeń w swojej pracy. Nawet jeśli tylko wspomaga nagranie innych artystów, jej wrażliwość czy repertuar zawsze wyniosą projekt poza wytyczony obszar. Artystka jest żywą legendą amerykańskiej muzyki, niezależnie od tego, co śpiewa lub z kim występuje.


Wykonawcy:

Dee Dee Bridgewater – liderka zespołu/wokal
Carmen Staaf – fortepian
Rosa Brunello – kontrabas
Evita Polidoro – perkusja

Więcej informacji na stronie nfm.wroclaw.pl
Foto ze strony nfm.wroclaw.pl