Międzypokoleniowy koncert patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dodane przez Barbara Pacan - 11-11-2022 - 09:26
dzieci i seniorzy śpiewają

Koncert pieśni patriotycznych zgromadził 8 listopada 2022 r. w sali Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu wiele osób: dzieci i nauczycieli, rodziców, dziadków, zaproszonych seniorów. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Robert Pawliszko - Zastępca Dyrektora Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Adam Jaworski - przewodniczący Rady Osiedla, Wanda Ziembicka-Has - Radna Zarządu Osiedla Plac Grunwaldzki.

Podczas Międzypokoleniowego koncertu uczniowie szkoły oraz seniorzy Chóru „Grunwald” działającego przy Radzie Osiedla przypomnieli pieśni, które śpiewano niegdyś w polskich domach i które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych.

W repertuarze pojawiły się utwory z różnych okresów historycznych. Każdą prezentowaną pieśń poprzedzał krótki komentarz. Nie zabrakło „Roty” i „Mazurka Dąbrowskiego”.

W niepowtarzalnej atmosferze wszyscy przyłączyli się do wspólnego śpiewania znanych żołnierskich pieśni. To międzypokoleniowe spotkanie było ważną lekcją wychowania dzieci i młodzieży, niepowtarzalną lekcją historii. Taki koncert odbył się w Szkole Podstawowej nr 84 po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni.

Warto przytoczyć słowa badacza folkloru Oskara Kolberga „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.”

WCRS – WCS serdecznie dziękuje za zaproszenie i możliwość udziału w tak uroczystym wydarzeniu.