Z komputerem „za pan brat”

Dodane przez Barbara Pacan - wt., 11/15/2022 - 14:40
Seniorka i uczniowie podczas konsultacji

W WCRS-Wrocławskim Centrum Seniora odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu konsultacji cyfrowych dla osób starszych.

Celem tych zajęć jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu i włączanie seniorów do grupy korzystającej z zasobów elektronicznych takich jak laptop, tablet, czy smartphone. 
Są to działania zmierzające do przełamywania lęku przed komputerem, motywowania do aktywnego użytkowania technologii oraz naukę umiejętności korzystania z e-usług wśród seniorów.

WCRS - Wrocławskie Centrum Seniora cyklicznie organizuje konsultacje komputerowe dla seniorów, gdzie w roli nauczycieli występują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 we Wrocławiu.

Niezmiernie cieszymy się, że młodzież ze szkoły Podstawowej nr 29 we Wrocławiu jest zainteresowana pomocą Seniorom w obsłudze komputera i smartfona - mówi Aleksandra Kołodziej koordynatorka projektu.

- Od lat mamy bardzo dobrą współpracę z WCRS-WCS. Jesteśmy szkołą w sąsiedztwie. Zawsze szukam aktywności dla uczniów, żeby mogli się sprawdzić na polu, którego nie znają. Dzięki temu poznają siebie i swoje predyspozycje zawodowe, a z drugiej strony mają okazję, żeby zobaczyć, jak funkcjonują osoby starsze - mówi Monika Kordylewska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 29 we Wrocławiu.

Seniorzy doceniają i podkreślają wiedzę i cierpliwość młodych wolontariuszy, obie strony czerpią satysfakcje ze wspólnych spotkań.