Kalejdoskop Seniora - Sezon III odc. 16

Kalejdoskop Seniora odc. 16

W Kalejdoskopie Seniora omawiamy w „Roku Dobrych Relacji Wrocław wolny od samotności przebieg konferencji „Uniwersytet Trzeciego Wieku przestrzenią budowania dobrych relacji. Poruszane tematy to sfera spraw z dziedziny psychologii, dotyczących m.in. refleksji psychologa o międzyludzkich relacjach, o życzliwości jako przesłanki dobrych relacji, a także o związkach wartościowych relacji z odpornością psychiczną. W dyskusji odnoszono się do czasu pandemii, który uzmysłowił nam jak ważne są relacje osobiste w życiu większości ludzi.

„Relacje to spotkania z drugim człowiekiem. Czasem trwają chwilę, innym razem dłużej. Kiedy czujemy, że warto, budujemy trwalsze więzi. Relacje są złożone i różnorodne, wypełnione dobrymi uczuciami, czasem wzajemną niechęcią. Pragniemy relacji wzmacniających, by budowały nasz dobrostan. Naukowcy twierdzą, że od tego zależy nasze poczucie szczęścia i długość życia”.

W październikowym odcinku programu Kalejdoskop Seniora przyglądamy się ponadto przeglądom chórów i teatrów w ramach Dni Seniora oraz prezentujemy rozmowę z Beatą Kost, autorką książki „Kobiety ze Lwowa.

Zapraszamy. Pełną relację video zobaczyć Państwo możecie poniżej: