Festiwal Hałda Jazz 2022 potrwa do 19 grudnia 2022 r.

Dodane przez Łukasz Kocur - 14-11-2022 - 12:45
Koncert - Jazz Hałda Wrocław 2022

Zapraszamy na jubileuszową edycję Festiwalu Hałda Jazz. Na festiwalowych scenach zabrzmią te bardziej i mniej znane utwory różnych autorów, w wykonaniu znakomitych artystów z całej Polski.

Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz obchodzi w tym roku 15-lecie. Przez ten czas na scenie festiwalu zrealizowano dziesiątki koncertów, maratony filmowe, warsztaty dla najmłodszych, wystawy fotograficzne a ostatnio nawet  spektakl muzyczny. Hałda Jazz ma swoją genezę w bogatyńskim zagłębiu górniczo -energetycznym, skąd wzięła się jego nazwa.
 

 • Koncert: Muzyka Świata. Cztery Strony Lotu
  Kiedy: 14 listopada 2022, godz. 17:30
  Miejsce: Port Lotniczy we Wrocławiu

Wstęp wolny
 

 • Koncert: Dziwny Jest Ten Świat. Piosenki Czesława Niemena
  Kiedy: 23 listopada 2022, godz. 19:30
  Miejsce: Sala Ciśnień, Teatr Muzyczny CAPITOL

Bilety dostępne pod linkiem - Kliknij w link - kup bilet - oraz w kasach Teatru Muzycznego Capitol
 

 • Koncert: Kolędy z Jazzową Nutką. Wesołych Świąt życzy Dolny Śląsk
  Kiedy: 19 grudnia 2022, godz. 17:30
  Miejsce: Port Lotniczy Wrocław

Wstęp wolny

Hałda Jazz jest festiwalem dolnośląskim, bo oprócz Bogatyni gościł na deskach Wałbrzycha, a jubileuszowa edycja odbędzie się we Wrocławiu. Znak firmowy festiwalu budowały koncerty z udziałem znakomitych, czołowych artystów polskich o międzynarodowym formacie, m.in. Tomasza Stańko, Leszka Możdżera, Grażyny Auguścik, Urszuli Dudziak, Piotra Wojtasika i innych. Gościem specjalnym jazzowej Hałdy był Marcin Kydryński, a Marek Niedźwiedzki poświęcił Hałdzie jedną z historycznych już audycji Markomania nadawanych w Radiowej Trójce. Gośćmi „Niedźwiedzia” byli Tomasz Stańko (darczyńca trąbki przeznaczonej na licytację) oraz Krzysztof Witkowski – twórca festiwalu i organizator zbiórki charytatywnej na rzecz powodzian w Bogatyni.

 

Hald Jazz - koncerty,plakat promuący wydarzenie