Drodzy Seniorzy, zachęcamy serdecznie do udziału w zajęciach online. Zapraszamy do zapoznania się z grafikiem, do zapisów i do udziału w zajęciach. Wszystkich chętnych do uczestniczenia w spotkaniach przez internet prosimy o zapisywanie się pod nr tel.
71 772 49 40 lub pod adresem mailowym: karta.seniora@wcrs.wroclaw.pl.

Zainteresowanym osobom wyślemy link, w który należy kliknąć, żeby przenieść się na stronę platformy internetowej Akademii Korbank, wpisać swoje imię, następnie kliknąć w "używam mikrofonu" i potwierdzić wszystkie zgody (na używanie mikrofonu). Osoby, które będą potrzebować pomocy przy wejściu na stronę, zapraszamy zawsze godzinę przed każdym spotkaniem, można także zadzwonić pod nr tel. 71 772 49 40. Pomożemy Państwu w poradzeniu sobie z wejściem na spotkanie.

Grafika dotyczy harmonogramu zajęć online dla seniorów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdrowy kręgosłup i elementy karate dla seniorów. Prowadzący Paweł Bator poniedziałki, środy godz. 9:00

Trening dla seniorów - ćwiczenia poprawiające funkcjonowanie i podwyższające wydolność oraz elastyczność ciała, wystarczy komputer i 2 metry kwadratowe podłogi.

Link do zajęć: https://infinity.akademia.korbank.pl/adm-qrz-fpd

 

Pokój artystyczny Jerzego Skoczylasa, poniedziałki godz. 11:00

Zajęcia adresowane są do osób interesujących się sztuką kabaretową. Polegają na prezentacji utworów satyrycznych i kabaretowych: monolog, skecz, piosenka. 

Link do zajęć: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-gat-7qr

 

Szczęśliwi w tańcu prowadzi Joanna Stanisławska wtorki i czwartki, godz. 10:00

Specjalne lekcje opracowane dla seniorów obejmują prozdrowotny ruch i dużą dawkę tanecznej serotoniny.

Link do zajęć: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-xae-c7w

 

Zdrowie od kuchni. Żywienie w czasie pandemii. Spotkanie z dietetykiem klinicznym Magdą Szyszka-Barycka, wtorki, godz. 11:30

Podczas spotkań online rozmawiamy o żywieniu w pandemii, czym jest zbilansowana i urozmaicona dieta. Akcja #zostańwdomu wciąż aktualna, większość z nas posprzątała już szafy i zakamarki, może czas na kuchnię i przegląd jej zawartości?

Link do zajęć: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-222-jnw

 

Laboratorium Zabawek. Projekt międzypokoleniowy. Zajęcia poprowadzi Jolanta Podsiadło we wtorki godz. 13:00 

W domowym laboratorium zapraszamy do międzypokoleniowej zabawy, w której będziemy odnajdywać przedmioty do zabawy. Podczas spotkania online będziemy opowiadać sobie historie rodzinne związane z zabawkami.

Link do zajęć:  https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-gua-kfk 

 

Trening pamięci prowadzi Kalina Pańta andragog środy, godz. 11.00

Zajęcia zawierają zarówno ćwiczenia pobudzające naszą szeroko rozumianą twórczość, ale co najważniejsze, pomagają nam zachować pamięć w dobrej kondycji. Podczas zajęć prezentowane są ćwiczenia wzmacniające pamięć i pobudzające do pracy mózgu. Czas zajęć to czas zabawy i nauki, rozprężenia i zarazem ciężkiej pracy.

Link do zajęćhttps://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-47r-z4j

 

Moda i uroda. Recepta na piękno. Prowadzenie Aleksandra Kucharska stylistka i wizażystka, czwartki, godz. 13.30 

Świetny wygląd i dobre samopoczucie jest ważnym składnikiem naszego życia. Nowy cykl spotkań, jaki dla Państwa przygotowaliśmy, będzie inspiracją do tworzenia nowych stylizacji i zabawy własnym wizerunkiem. Poprzez wygląd komunikujemy kim jesteśmy i kreujemy indywidualny styl życia. Zarówno zajęcia z wizażu, jak i ze stylizacji, wskażą trendy modowe oraz możliwości metamorfozy każdej z nas.

Link do zajęćhttps://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-a6v-kkg 

 

Bliżej siebie, bliżej ludzi. Poradnik Psychologiczny. Prowadzenie Dawid Zieliński psycholog, piątki, godz. 14:00
Podczas spotkań będziemy rozmawiać na tematy związane z dbaniem o sferę własnej psychiki oraz dbaniem o relacje z innymi ludźmi. Poruszymy kwestie m.in. radzenia sobie z trudnymi emocjami, rozumienia swoich potrzeb, czy wzajemnej komunikacji. Mamy nadzieję, że wnioski i przemyślenia z zajęć okażą się przydatne na czas kwarantanny i nie tylko.

Podczas spotkania rozmawiamy o izolacji i osamotnieniu w kwarantannie, która dotyka każdego z nas oraz jak sobie radzić w sytuacji w której się znaleźliśmy.

Tematy spotkań online od 16.10.

1. Wprowadzenie – obecne wyzwania i trudności dla seniorów. 16.10.2020
2. Emocje i ich rola w naszym życiu.                 23.10.2020
3. Radzenie sobie z lękiem i stresem.                30.10.2020
4. Smutek – czym jest i o czym nam mówi?       6.11.2020
5. Sztuka uważnego życia.                              13.11.2920
6. Jak rozpoznać i zadbać o swoje potrzeby?     20.11.2020
7. Komunikacja z ludźmi – pułapki i wskazówki. 27.11.2020
8. Asertywność na co dzień.                              4.12.2020
9. Jak dbać o swoje relacje z bliskimi.               11.12.2020
10. W poszukiwaniu swojego sensu i swoich wartości. 18.12.2020

Link do zajęć: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-nv9-qmv

 

Zapraszamy także na spotkanie online:

Piątek, 16.10, godz. 12:00-14:00 Język, kultura i zwyczaje Bułgarów i Ukraińców

Link do zajęć: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-haz-pgu 

 

Indywidualne bezpłatne konsultacje telefoniczne - bez zapisów

Porady z zakresu zagadnień Ustawy o pomocy społecznej. Zapraszamy na konsultacje telefoniczne - poradnictwo z zakresu Ustawy o pomocy społecznej, w ramach uzyskania: pomocy w przyznaniu usług opiekuńczych, informacji o zasadach uzyskania miejsca w domach pomocy społecznej, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, karty parkingowej, świadczeń dla osób niepełnosprawnych, wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego, dodatku mieszkaniowego, przeciwdziałania przemocy domowej, poradnictwa dotyczącego uzależnień w rodzinie, doraźnej pomocy finansowej MOPS

Zachęcamy do skorzystania z konsultacji telefonicznych. Porady indywidualne pod numerem tel. 502 765 302

Poniedziałek, środa oraz piątek od 12:00 do 13:00 

Osoby niesłyszące mogą się kontaktować za pomocą smsów. Konsultacje prowadzi - były długoletni pracownik MOPS - specjalista pracy socjalnej Elżbieta Gorgoń.

 

Konsultacje prawne prowadzone przez radcę prawnego Witolda Wojsznisa.

Kontakt telefoniczny do radcy prawnego: 500 434 183, e-mail: wojsznis@gmail.com

Poniedziałek - Piątek od g. 10:00 do g. 14:00 

Oferta pomocy dotyczy wszystkich spraw, które nurtują seniorów, obok prozaicznych i powszechnie występujących problemów prawnych - w ostatnim okresie dochodzi do wielu oszustw, gdzie na celowniku ludzi nikczemnych i niegodziwych znaleźli seniorzy, którzy nie byli w stanie poradzić sobie samodzielnie z tą nową dla nich sytuacją.

Spotkania online. Ekran monitora,  w lewym, górnym rogu logo Wrocławskie Centrum Seniora, obok napis ,,Zapraszamy’’, poniżej grafika przedstawiająca małżeństwo seniorów patrzących w ekran komputerowy, uśmiechających się do niego, z prawej strony napis: Na spotkania online dla seniorów. Dołącz do Nas! Pod grafiką informacja o tym, że zajęcia odbywają się według planu podanego na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl, platforma elearningowa internetowa korbank, fb/centrumseniora, www.seniorzywroclaw.pl