Gazeta Senior wydanie wrzesień 9/2022

Gazeta Senior wydanie wrzesień 9/2022

Wrocławskie Dni Seniora oraz najważniejsze święta seniorów przypadają jesienią. Także lokalne obchody, jak Wrocławskie Dni Seniora, na które zaproszeni jesteście Państwo właśnie w tym wrześniowym numerze, rozgościły się na jesiennych kartach kalendarza.

Święta seniorów zostały ustanowione, aby dać wyraz temu, jak ważną grupą społeczną są osoby starsze. Oferta w tym roku jest arcybogata i nawet najbardziej wymagający senior znajdzie coś dla siebie.

Tłumy pogodnych seniorów z różnych środowisk to budujący obrazek dla samych seniorów, ale i dla młodszych pokoleń, by patrzyły w przyszłość z optymizmem.

Sytuacja ekonomiczna jest dla wielu seniorów na tyle trudna, że budzi lęk i każe szukać niestandardowych rozwiązań. Po pierwsze warto aktywnie zawalczyć o lepszy nastrój. Jak to zrobić, więcej w cyklu ABC Psychologii. W numerze również parę pomysłów na podreperowanie domowego budżetu. Czynsz, rachunki za media, leki – to nie są koszty, z których można zrezygnować.

  • Wydanie dostępne jest również dla seniorów z poziomu strony głównej: www.gazetasenior.pl

Gazeta Senior specjalnie dla Państwa - czytelników strony Wrocławskiego Centrum Seniora jest udostępniona na dole artykułu w formie załącznika.