Gazeta Senior wydanie marzec 3/2023

strona tytułowa / Gazeta Senior wydanie marzec 03/2023

Marcowy numer Gazety Senior w roku 2023 podejmuje tematy związane między innymi z 13 emeryturą, nowym programem telewizyjnym o grupie mieszkańców domu spokojnej starości. Redakcja przygląda się orkiestrom wojskowym czy Oldze Tokarczuk i jej twórczości, a przedstawiciel Izby Notarialnej wyjaśnia prawną definicję ubezwłasnowolnienia i to czym ono jest.

Możecie Państwo przeczytać ile wyniesie na rękę 13. emerytura. W 2023 r. z uwagi na brak zwolnienia świadczenia z podatku, sytuacja się trochę komplikuje. Gazeta ostrzega, jak nie dać się oszukać. Ponadto dowiecie się jak ustrzec się przed fake newsami.

Ponadto zmieniły się przepisy, dotyczące sprzedaży na pokazach, wycieczkach oraz podczas wizyty domokrążcy. Na przykładach, dowiecie się Państwo jakie nowe prawa przysługują seniorom w związku
z tym. Psycholog Jadwiga Kwiek wyjaśnia, jak działają na nas triggery oraz czym są. Izba Notarialna tłumaczy, czym jest ubezwłasnowolnienie i kiedy można je zastosować.

Andrzej Wiśniewski przygląda się orkiestrom wojskowym, a Krystyna Ziętak Oldze Tokarczuk i jej twórczości. W ramach „eksperymentu społecznego” grupa mieszkańców domu spokojnej starości spędza czas z małymi dziećmi.
Program zrodził się w Wielkiej Brytanii w 2018 r. i wywołał na wyspach niemałe poruszenie. Ten nowy program
z udziałem seniorów pt. „Seniora chatka dla 4-latka”, ruszył w marcu w TV Puls.