Bruno Schulz 130/80

Dodane przez Barbara Pacan - śr., 11/02/2022 - 15:40
plakat Bruno Schulz

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu zaprasza na spektakl muzyczny „Bruno Schulz 130/80” w dniu 6 listopada o godz. 18:00.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

CK Agora we Wrocławiu, ul. Serbska 5.

Spektakl muzyczny Bruno Schulz 130/80 to wyjątkowe przedsięwzięcie intermedialne łączące w sobie elementy muzyczne, słowne i wizualne.
Inspiracją widowiska są opowiadania ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza. Wybrane fragmenty tekstów, nagrane przez aktora Jana Kochanowskiego, staną się kanwą do opowieści o czasach w których pisarz tworzył, o jego wspomnieniach, natchnieniach i obsesjach.

Warstwę muzyczną stanowić będą napisane z myślą o spektaklu autorskie kompozycje  Dany Vynnytskiej (m.in. Dagadana) oraz Tomasza Orszulaka (m.in. Sitartronic), a także własne aranżacje ukraińskich pieśni ludowych. Możemy spodziewać się nietuzinkowego połączenia jazzu, muzyki etnicznej, ambientu czy muzyki elektronicznej. Będziemy też mieli okazję posłuchać nietypowych instrumentów, takich jak np. indyjski sitar czy hulusi.

Międzynarodowy skład zespołu (Polska, Ukraina) tworzą doświadczeni i nagradzani muzycy na co dzień tworzący we Wrocławiu:

Dana Vynnytska – śpiew, instrumenty klawiszowe
Tomasz Orszulak – gitara elektryczna, sitar
Cyprian Baszyński – trąbka, hulusi
Ion Virlan – kontrabas, bas bezprogowy
Wojciech Buliński – perkusja

Dodatkową narrację spektaklu zbuduje warstwa wizualna, bazująca na autorskiej technologii Teo Dumskiego. W kreowanych na żywo przez Sebastiana Siepietowskiego i Teo Dumskiego (Cloud Theater) wizualizacjach wykorzystane zostaną m.in. grafiki autorstwa Brunona Schulza. Całokształt pracy  pozwoli widzom pełni przeniknąć do magicznego świata twórcy z Drohobycza.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Dofinansowanie 52.000 zł, całkowita wartość projektu 79 707 zł.