Logo WCS/WCRS

 

toys

Dziękujemy za dary

Wrocławskie Centrum Seniora bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom którzy włączyli się w zbiórkę rzeczy potrzebnych dzieciom na Ukrainie. Dary trafią m.in. do przedstawicieli środowisk polskich z Polskiego Towarzystwa Kulturowego im. Adama Mickiewicza w Kołomyi.

Zdjęcie

Odwołane warsztaty dziennikarskie

W dniu dzisiejszym (4 grudnia) warsztaty dziennikarskie są odwołane. Instruktorka przeprasza wszystkich uczestników zajęć, ale z powodów rodzinnych nie może dziś poprowadzić warsztatów.

zdjęcie

Grudzień we Wrocławskim Centrum Seniora

Warsztaty ekologiczne, dziennikarskie, śmiechoterapii, robienia świątecznych stroików to tylko niektóre z zajęć, które odbędą się w grudniu we Wrocławskim Centrum Seniora.

zdjęcie

Podaruj dzieciom Mikołajki

Kochani! Czekamy jeszcze dziś, jutro i w poniedziałek na dary od Was dla polskich dzieci na Ukrainie. Upominki zostaną zawiezione tak, aby zdążyć obdarować maluchy na Mikołajki.

Zdjęcie wydarzenia

Fotorelacja z wycieczki Klubu Seniora "Magnolia"

Seniorzy z Klubu Seniora „Magnolia” pojechali na wycieczkę do Warszawy. Przedstawiamy fotorelację, zachęcając jednocześnie inne kluby do dzielenia się z nami swoimi doświadczeniami.

zdjęcie

Warsztaty dziennikarskie we WCS

Zapraszamy do udziału w warsztatach dziennikarskich. Najbliższe zajęcia odbędą się w środę 4 grudnia, kolejne w poniedziałek 9 grudnia.

zdjęcie

Środa we Wrocławskim Centrum Seniora

Są jeszcze miejsca na dzisiejsze zajęcia! Zapraszamy na prelekcję – jak zaoszczędzić na prądzie oraz warsztaty śmiechoterapii.

Plakat wydarzenia

Konkurs dla śpiewających rodzin

Śpiewacie, muzykujecie rodzinnie? Weźcie udział w turnieju Opery Wrocławskiej. Zgłoszenia do 10 grudnia, czekają atrakcyjne nagrody!

zdjęcie

Spotkanie z moskalikami

Zabawa w pisanie moskalików zaowocowała wydaniem książki. Fundacja SMAK KULTURY zaprasza na spotkanie, na którym zostaną zaprezentowane moskaliki napisane przez wrocławian.

Plakat wydarzenia

Wystawa i wieczorek poetycki

2 grudnia odbędzie się wystawa prac plastycznych uczestników i uczestniczek programów Fundacji Opieka i Troska: Klubu Seniora "Zawsze młodzi" i Klubu Aktywizacji Społecznej "Na zakręcie".

zdjęcie

Zrób z nami swój domowy kompostownik!

Zapraszamy na warsztaty ekologiczne, podczas których nauczymy się, jak samodzielnie wykonać funkcjonalny i estetyczny domowy kompostownik.

zdjęcie

Poniedziałek i wtorek w Centrum Seniora

Warsztaty dziennikarskie, gimnastyka mózgu, porady notariusza. Zapraszamy na zajęcia w przyszłym tygodniu oraz do zapisów na wybrane spotkania już od dziś!

zdjęcie

Konsultacje psychologiczne

Masz problem, chcesz się poradzić eksperta? 28 listopada zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne we Wrocławskim Centrum Seniora.Trwają zapisy!

zdjęcie

W podróż koleją Transsyberyjską

Zapraszamy na sobotnie spotkanie na temat kolei Transsyberyjskiej. W programie m.in. nauka podstawowych i uniwersalnych zwrotów po rosyjsku.

zdjęcie

Bezpłatne bilety na spektakl

Mamy dla Was bilety na wtorkowy (26.11) spektakl na Scenie na Świebodzkim. Po przedstawieniu zapraszamy na spotkanie z aktorami.

zdjęcie

Czwartek we Wrocławskim Centrum Seniora

Jeśli interesuje Cię zjawisko przemocy w rodzinie; jeśli chcesz zdobyć wiedzę na temat diety w chorobach jelit, zapisz się na jutrzejsze zajęcia!

Plakat wydarzenia

Szkolenie dla opiekunów osób starszych

27 listopada odbędzie się bezpłatne szkolenie pt. „Profilaktyka urazów wśród osób powyżej 60. roku życia” zakończone uzyskaniem certyfikatu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

zdjęcie

Warsztat z obsługi komputera

Zostało jeszcze kilka miejsc na warsztaty komputerowe dla seniorów! Zajęcia odbędą się w czwartek 21 listopada w Zespole Szkół przy ul. Worcella. Zapraszamy do zapisów!

Zdjęcie wydarzenia

Badaj kości!

W piątek 15 listopada odbył się wykład na temat profilaktyki i diagnostyki osteoporozy. Tematyka była wyjątkowo ciekawa, przyszło bardzo wielu seniorów.

Plakat wydarzenia

Spotkanie z pisarzem

W czwartek 21 listopada w Empik Renoma odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Szamałkiem, autorem bestsellerowego thrillera „Kimkolwiek jesteś”. Wstęp wolny.

Plakat wydarzenia

Kultura dla wszystkich?

Jakie są dobre praktyki i standardy kultury bez barier w Polsce? Co o wydarzeniach myślą odbiorcy z niepełnosprawnościami? Zapraszamy do udziału w konferencji „Kultura dla wszystkich”.

zdjęcie

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy 21 listopada 2019 r. mieszkańcy Wrocławia będą mieli szansę bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie.

zdjęcie

Kawiarnia Sąsiedzka – miejsce dla osób z pasją

„Teraz Ty!” to cykl spotkań odbywających się w Kawiarni Sąsiedzkiej (ODA Firlej) we Wrocławiu, które skupiają się na prezentowaniu pasji gości.

zdjęcie

Zajęcia we Wrocławskim Centrum Seniora

W tym tygodniu zapraszamy Państwa na zajęcia z bezpieczeństwa, dietoterapii i fitnessu. Miejsce: Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6. Trwają zapisy!