Logo WCS/WCRS

 

zdjęcie

TYDZIEŃ SENIORA w 17. klubach Fitness Academy

Bezpłatne zajęcia sportowe dla seniorów, pomiary składu ciała, konsultacje trenerskie. W aż siedemnastu klubach Fitness Academy w dniach 21-27 października 2019.

zdjęcie

Jak można żyć jeszcze lepiej

Przy Radzie Osiedla Gaj powstał Klub Seniora, który jest prowadzony przez Radę Osiedla Gaj. Sporo się tu dzieje, a najważniejsze – jak mówią panie seniorki – że nareszcie mają klub u siebie.

Zdjęcie wydarzenia

Dzień Seniora na Partynicach

13 października odbył się Dzień Seniora na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Seniorzy zwiedzali m.in. tory oraz stajnie.

zdjęcie

Wejściówki na festiwal filmowy

Gwiazdy polskiego kina w ramach Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Mamy dla Państwa bezpłatne wejściówki!

zdjęcie

Teatralnie i muzycznie w Siechnicach

W dniach 20-21.10.2019 (niedziela-poniedziałek) w ramach 8. Festiwalu Aktorstwa Filmowego odbędą się w Siechnicach recitale i spektakle znanych aktorów.

zdjęcie

Spotkanie z ambasadorem Senegalu

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu zaprasza jutro na spotkanie z ambasadorem Senegalu Je Amadou Dabo.

Zdjęcie wydarzenia

Warsztaty teatralne w Teatrze Polskim

Teatr Polski rozpoczyna rekrutację do programu edukacyjnego Scena Seniora. Zgłoszenia na warsztaty teatralne przyjmowane są do 24 października.

zdjęcie

Zbiórka darów na Ukrainę

Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej jak co roku od prawie 10 lat wyjeżdża ratować polskie cmentarze na Ukrainie. Organizujemy zbiórkę darów, które zostaną zawiezione w listopadzie Polakom na Ukrainie.

Plakat wydarzenia

Zajęcia dla seniorów melomanów

Otwarta Akademia Muzyczna zaprasza seniorów do udziału w kursie podstaw wiedzy muzycznej. Zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 23 października.

Zdjęcie wydarzenia

Kolorowe kanapki – warsztaty

14 października odbyły się warsztaty pt. „Kolorowe kanapki. Zdrowie i radość dla Teresy i uczestników”, prowadzone przez liderkę pierwszej edycji wrocławskiej Szkoły Liderów panią Teresę Tadeuszyk.

Plakat wydarzenia

Ostatni pokaz multimedialny

W sobotę 19 października odbędzie się Noc pokazów, czyli oficjalne zakończenie sezonu Wrocławskiej Fontany Multimedialnej.

Plakat wydarzenia

Przeboje Fogga i Ordonki

11 listopada we Wrocławskim Klubie Formaty odbędzie się koncert utworów międzywojennych w nowoczesnych aranżacjach, organizowany z okazji Dnia Niepodległości. Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie Klubu.

plakat Ikar

KOLEJNY POKAZ DLA NIESŁYSZĄCYCH

Zapraszamy na pokaz filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza". To historia niewidomego geniusza fortepianu inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film zdobył najważniejsze nagrody na festiwalu filmowym w Gdyni.

plakat

UNIWERSYTET DZIECI POSZUKUJE WOLONTARIUSZY

Fundacja Uniwersytet Dzieci poszukuje wolontariuszy, którzy będą mogli pomóc w realizacji zajęć edukacyjnych dla dzieci.

plakat

DZIEJE SIĘ W EMPIKU

Październik z literaturą i muzyką w Empiku. W sobotę 12 października o godzinie 16:00 nastoletni podróżnik Szymon Radzimierski przekaże nam relację z kolejnej egzotycznej wyprawy. Tym razem obrał kierunek na Madagaskar

plakat

ITALIANO VERO W IMPARCIE

Agencja Artystyczna Pro Musica serdecznie zaprasza seniorów z rodzinami na koncert Italiano Vero we Wrocławiu. Zniżka przy zakupie biletów gupowych.

konie

Partynice - finał Dni Seniora 2019

13 października spędź na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice! Zapraszamy na wyścigowy akcent kończący Dni Seniora 2019.

zdjęcie

Warsztaty w Strefie 55plus

Zajęcia warsztatowe w ramach Strefy 55 plus poprowadzą specjaliści-praktycy, którzy pomogą odkryć na nowo potencjał rozwojowy uczestniczek.

Zdjęcie wydarzenia

II edycja Wrocławskiej Szkoły Liderów

Szkoła Liderów jest wsparciem dla osób, które działają lub zamierzają działać na rzecz wrocławskich seniorów. Pierwsze spotkanie już 16 października.

.

Odkryj swój potencjał – przyjdź do Strefy 55plus!

Trwa rekrutacja do nowego projektu Strefa 55plus, koordynowanego przez Wrocławskie Centrum Seniora.

SZMARAGDOWA WROCŁAWSKA KARTA SENIORA

SZMARAGDOWA WROCŁAWSKA KARTA SENIORA

Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora zapewnia wrocławianom w wieku 90+ możliwość korzystania z bezpłatnych usług z dojazdem do domu seniora, m.in strzyżenia, sprzątania, drobnych napraw.

ZŁOTA WROCŁAWSKA KARTA SENIORA

ZŁOTA WROCŁAWSKA KARTA SENIORA

To wyjątkowy projekt miasta Wrocławia, który jako jedyny upoważnia do skorzystania z programu Taxi 75+ - bezpłatnej taksówki dla wrocławskich seniorów powyżej 75 roku życia.

SREBRNA WROCŁAWSKA KARTA SENIORA

SREBRNA WROCŁAWSKA KARTA SENIORA

Innowacyjny projekt miasta Wrocławia, który zapewnia wyjątkowe promocje i oferty na usługi zdrowotne, wydarzenia kulturalne, edukacyjne i międzypokoleniowe dla wrocławskich seniorów 60+.

HAFT

HAFT W ETNOGRAFICZNYM

Jaka jest historia haftu krzyżykowego i jego różnych odmian? Jak wygląda współczesny haft, kim są jego twórcy? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas wrześniowych zajęć hafciarskich.