ABC Portretu - warsztaty fotograficzne

Dodane przez Barbara Pacan - 20-10-2023 - 14:50
u góry napis: Zajęcia stacjonarne. Po prawej stronie biały napis na zielonym tle: ABC Portretu warsztaty fotograficzne Marek Bułaj artysta ,fotograf. Po lewej stronie widnieje grafika przedstawiająca pocztówkę z rumiankiem, a po obu stronach kartki są aparaty fotograficzne

Bardzo często różnica pomiędzy zdjęciem wyróżniającym się, a całkiem pospolitym to może być niewielka różnica kąta padania światła lub minimalna zmiana miejsca z którego wykonuje się zdjęcie. Te drobne szczegóły mogą całkowicie zmienić wyraz i dynamikę kompozycji obrazu. 

Podczas tego cyklu warsztatów fotograficznych będzie omawiana charakterystyka i rodzaje portretów, od czego zależy dobry portret i jak współpracować z osobą portretowaną.

Uczestnicy zapoznają się ze sprzętem studyjnym, akcesoriami, modyfikatorami światła. Zostaną omówione kwestie światła padającego i odbitego, twardego i miękkiego, barwy, kontrastu, kąta padania światła, odległości od obiektu.

Na spotkaniach omawiane będą rodzaje portretów, dobierania dobrych miejsc do robienia portretów na zewnątrz a także odpowiedni wybór tła na którym będziemy fotografować w studio. 
Pamiętajmy że zdjęcie portretowe musi oddać nie tylko zewnętrzny wygląd modela ale powinno być jego wizualną biografią.

Marek Bułaj, artysta fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, zajmuje się fotografią dokumentalną, portretową, subiektywną, współpracował  z licznymi galeriami sztuki oraz z biurem architektonicznym znanego architekta Michaela Gravesa w Princeton, New Jersey, w Stanach Zjednoczonych. Swoje prace wystawiał na wielu wystawach w Stanach Zjednoczonych.

Miejsce: Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6.

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy: 71 344 44 44 lub e-mailowo: karta.seniora@wcrs.pl

 

Prowadzący
Marek Bułaj, artysta fotograf
Termin