Ogólnopolski Program Miast i Społeczności Przyjaznych Osobom Starszym

Dodane przez Marta Łomnicka - 10-07-2024 - 11:06
Zdjęcie uśmiechniętej pary seniorów w parku.


Od 2018 r. Wrocław jest członkiem Sieci Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu się Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Miło nam poinformować, że Wrocławskie Centrum Seniora zespół WCRS bierze aktywny udział w tworzeniu Ogólnopolskiego Programu Miast i Społeczności Przyjaznych Osobom Starszym.

24 czerwca 2024 r. Uniwersytet Jagielloński (Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych we współpracy z Collegium Medicum UJ) zorganizował pierwsze spotkanie konsultacyjne z Minister ds. Polityki Senioralnej, które może okazać się przełomem dla budowania wspólnego, krajowego programu miast przyjaznych swoim społecznościom a szczególnie osobom starszym. Na wydarzenie zostali zaproszeni przedstawicieli miast i gmin należących do Sieci Światowej Organizacji Zdrowia oraz miasta/gminy ubiegające się o taki certyfikat.

Spotkanie było okazją do przedstawienia wizji i ambicji dotyczących rozwoju Sieci Miast i Społeczności Przyjaznych Osobom Starszym (AFCC) w Polsce. Podczas prezentacji omówiono historię i działania polskiej sieci oraz podkreślono inicjatywy miast, które już przynoszą wymierne korzyści mieszkańcom. Aktywni w sieci uczestnicy spotkania podzielili się swoimi doświadczeniami i sukcesami, podkreślając znaczenie współpracy oraz korzyści wynikające z członkostwa. Wskazali, jak sieć AFCC może wspierać miasta w tworzeniu przyjaznych środowisk dla osób starszych, promując zdrowe i aktywne starzenie się.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content

Obraz JetalProduções z Pixabay