Mocny człowiek - pokaz filmu niemego z muzyką improwizowaną na żywo w NFM

Dodane przez Łukasz Kocur - 24-07-2023 - 13:28
Plakat promujący koncert w Narodowym Forum Muzyki "Mocny człowiek. Kino organowe"


Polskie kino lat dwudziestych XX wieku, zdominowane przez tematykę patriotyczną, szczególnie w wydaniu antybolszewickim oraz ciężkostrawne melodramaty, jak powietrza potrzebowało warsztatowej sprawności i uniwersalnych tematów, które mogłyby przyciągnąć uwagę zagranicznego widza.

Próbę stworzenia filmu, który miałby szansę zainteresować odbiorców poza Polską, podjął pod koniec dekady reżyser Henryk Szaro.

Zaprezentowany w 1929 roku jego psychologiczny dramat:
„Mocny człowiek”, uznawany jest za najwybitniejszy polski film niemy. Będzie to pierwszy reprezentant krajowej kinematografii pokazany w cyklu Kino organowe NFM.  

  • Program:

„Mocny człowiek”, reż. Henryk Szaro (1929) – pokaz filmu niemego z muzyką improwizowaną na żywo. Narodowe Forum Muzyki zaprasza 9.08.2023 roku na godz. 19:30.

Osoby posiadające karnety i akredytacje na pokazy 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty po ich okazaniu (lub przedstawieniu dowodu zakupu) są uprawnione do zniżki w wysokości 20% przy zakupie dwóch biletów na każde z wydarzeń organizowanych w ramach Kina Organowego NFM. Promocja jest dostępna w Kasie NFM do wyczerpania puli objętej nią biletów.

Wykonawcy:
Martin Gregorius – organy
Rafał Jęczmyk – wprowadzenie

Czas trwania: 80 minut

Lokalizacja:
NFM, Sala Główna
plac Wolności 1, Wrocław

Szczegóły i link do biletów: NFM

Źródło: materiał prasowy NFM