Luty 2023 roku w Saloniku Trzech Muz

Dodane przez Łukasz Kocur - 30-01-2023 - 14:54
jednorożec - Salonik Trzech Muz

Seniorzy i Seniorki,

w poniedziałek, 6 lutego 2023 r., o godz. 18:00 zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii połączone z wieczorem poezji w ramach 20-lecie twórczości Izabeli Moniki Bill.

Wrocławska poetka, prozaiczka, twórczyni nurtu erotyków motoryzacyjnych, aktorka, autorka kolaży, zdjęć artystycznych. Szkicuje ołówkiem, maluje olejem i akwarelą.

Wydała 9 tomów poezji: „Seksapil duszy” (2011), „Kameleony” (2012), „Sztuka jedzenia jabłek” (2013), „Podróże poezją” (2014), „Erotyki motoryzacyjne” (2015), „Przestrzenie” (2017), „Wycinki” (2018), „Boso tropię ślady snów” (2019), „Czytane do księżyca” (2021). Laureatka konkursu fotograficznego „Szklane szlaki Wrocławia”. Walentynkowa Mistrzyni Pióra Saloniku Trzech Muz (2018). Ujęta w antologii „Poeci polscy XXI wieku” (2015).

W 2021 r. otrzymała odznaczenie „Zasłużona dla Kultury Polskiej”. Należy do Warszawskiego i Wrocławskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, a także do: Dolnośląskiej Grupy Literackiej NURT, Saloniku „Pociąg do Pióra”, Saloniku Trzech Muz, Towarzystwa Miłośników Wrocławia i Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Interesuje się motoryzacją, maszynami. Kocha góry, lasy, koty i opuszczone miejsca.

Wystawa obejmuje prace z kilku lat wykonane za pomocą statywu i na czas. Obiektem zdjęć jest sama ich autorka, która uważa, że nikt nie uchwyci jej tak dobrze, jak ona sama by sobie tego życzyła. Są to zdjęcia emanujące magią, kobiecością i zmysłowością natury. Łąki, lasy, cieki wodne występują w życiu autorki od bardzo dawna, zmienia się tylko ich relacja – jest to coraz mocniejsze zespolenie, które widać i czas podczas kontemplowania przekazu. Kobieta od zawsze była częścią natury, jest siłą sprawczą do tworzenia piękna.

Na fotografiach są miejsca bliskie autorce: Park Grabiszyński, Las Strachociński, Mokrzański, Kamieniołom Kamyki w Głuszycy, opuszczona kapliczka w Lubawce, rezerwat Wydymacz i pałac Radziwiłłów w Antoninie, a także rezerwaty i uroczyska pod Legnicą. W swoich zdjęciach autorka strojami nawiązuje też do bycia Słowianką, szamanką, czarownicą. Lubi się przebierać, aby zdjęcia miały magiczny wydźwięk. Każda taka sesja ma swoją historię, ich echa odnajdziemy w wierszach i opowiadaniach autorki zawartych w jej tomikach. Na wernisażu jest przewidziana ich prezentacja.

Wystawa czynna do 28 lutego 2023 r., w poniedziałki, wtorki, piątki w godz. 16:00–18:00.

  • W poniedziałek, 13 lutego 2023 r., o godz. 18:00 zapraszamy biesiadę literacko-muzyczną pt. „Baśniowy Wieczór Walentynkowy... i żyli długo i szczęśliwie".

Rok temu, po 20 edycjach Konkursu na Najpiękniejszy Wiersz Miłosny, odbywającego się w Saloniku Trzech Muz z okazji Walentynek, rozpoczęliśmy nową formułę otwartych wieczorów walentynkowych, podczas których scena Saloniku jest otwarta dla wszystkich chętnych, by go literacko współtworzyć. Taki też będzie tegoroczny Wieczór Walentynkowy, tym razem w baśniowym klimacie, w który słowno-muzycznymi opowieściami wprowadzi Elżbieta Anna Kołodziejczyk, z pomocą zaproszonych gości, m.in. uczestników Warsztatowego Kręgu Literackiego „Świadomość Słowa”.

Patronatem objął ten wieczór... jednorożec – zapraszając do udziału w Magii Światła. Tematyka i forma literacka dowolna, choć nawiązania baśniowe mile widziane.

  • Warsztatowy Krąg Literacki „Świadomość Słowa” odbędzie się o godz. 18:00 w dniu 20 oraz 27 lutego.

Salonik Trzech Muz mieści się przy ul. Zawalnej 7 we Wrocławiu.