Kolędy Narodów 

Dodane przez Barbara Pacan - wt., 11/29/2022 - 11:35
plakat

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu zaprasza 10 grudnia o godz. 18.00.na grudniowy koncert „Kolędy Narodów” w wykonaniu Mate.O z zespołem. 
Koncert odbędzie się w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu.

Kolędy wielu kultur o bogatych tradycjach muzycznych, w wykonaniu Mate.O - Mateusza Otremby - wszechstronnego muzyka, dyrektora artystycznego Betlejem w Polsce. Podczas koncertu usłyszymy wiele etnicznych instrumentów - lila korbowa, bouzouki, czy flety pochodzące ze wszystkich stron świat.

Nawet w najodleglejszych zakątkach świata i jego historycznych krainach, pośród wielu narodów i języków, od 2000 lat, z pokolenia na pokolenie jest wyśpiewywana historia o narodzeniu Chrystusa. W koncercie „Kolędy Narodów” muzycy czerpią z przebogatych tradycji muzycznych wielu narodowych kultur tworząc wieloetniczny charakter brzmienia tej  historii. 
Cześć z tych wspaniałych bożonarodzeniowych hymnów zostało przełożonych z najstarszych języków świata, niektórych już nie używanych, a będących zabytkiem kultury narodów i regionów. Muzycy wykonują w polskich tłumaczeniach m.in. kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie i również te, które znamy bardzo dobrze, nasze polskie.

Skład zespołu:
Mate.O – głos, gitara, bouzouki
Joachim Mencel – lira korbowa
Kasia Gacek-Duda – flety etniczne
Adeb Chamoun – instrumenty perkusyjne

Mate.O – Kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku albumem „Totalne Uwielbienie”. Od tamtej pory nagrał kilkanaście albumów m.in. „Jesteś dobry dla mnie”, „Zapominam siebie”, Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” , „Pieśni Naszych Ojców”, „Król wszechświatów”. Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami TGD oraz New life’m. Współpracował z wybitnymi wykonawcami, m.in. z Natalią Niemen, Darią Zawiałow, Igorem Herbutem, Kamilem Bednarkiem, Marcinem Pospieszalskim, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Janem Smoczyńskmi. J

ako Dyrektor Artystyczny od 2017 roku współtworzy Betlejem w Polsce.

Bilety dostępne w kasie CK Agora lub na TicketMaster: https://www.ticketmaster.pl/event/koledy-narodow-mate-o-i-przyjaciele-bilety/26645
Przedsprzedaż: 40 zł; w dniu koncertu: 45 zł 

www organizatora: www.ckagora.pl

YT: www.youtube.com