DCF zaprasza. Konkurs na najlepszy film o Dolnym Śląsku przedłużony do 30 września

Dodane przez Łukasz Kocur - śr., 09/21/2022 - 15:27
seniorzy w kinie fot. canva

DCF Przedłużył nabór do konkursu Dolnośląskie Lato Movie na najlepszy wakacyjny film o Dolnym Śląsku.

Do wygrania cenne nagrody, a zwycięskie filmy mogą w przyszłości stać się wizytówkami naszego regionu. Filmy można zgłaszać do 30 września.

Od 23 do 25 września 2022 w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się XI Przegląd Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży HALO ECHO +. To wydarzenie jest najpopularniejszym w Polsce forum prezentacji dziecięcej twórczości filmowej.

Kino wkracza nim w nowe dziesięciolecie, dlatego tegoroczna edycja będzie okazją do wspomnień podczas filmowej retrospektywy, a  filmowcy zaproszeni są do konkursu już w marcu 2023.

Po wakacyjnej przerwie DCF wraca także z ulubionym cyklem widzów kina DCF!

Gościem Łukasza Maciejewskiego w pierwszym Maglu Filmowym w nowym sezonie będzie popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, lektor i… piosenkarz Borys Szyc, z którym wspólnie obejrzeć będzie można komedię „Kryptonim Polska” w reżyserii Piotra Kumika.

Po filmie gwarantującym dobrą zabawę i konkretną dawkę humoru gospodarz Magla Filmowego całkiem poważnie porozmawia z Borysem Szycem nie tylko o nowych artystycznych wyzwaniach, ale także o innych rolach w życiu naszego gościa, który popularność i uznanie zdobył za sprawą brawurowej kreacji aktorskiej w głośnym filmie „Symetria”, gdzie wcielił się w rolę aresztanta Alberta.

27 września kino organizuję Filmowy Klub Seniorów. Wyświetlany będzie film pt. „Mężczyzna imieniem Ove” w reż. Hannes Holm.

Seanse w każdy wtorek o godz. 12:00. Bilety w cenie 16 zł.