Rodzinne Święto Niepodległości w CK Agora - zapraszamy

Dodane przez Łukasz Kocur - 10-11-2023 - 10:39
Slajder zaproszenie do Centrum Kultury Agora na Rodzinne Święto Niepodległości - Wolność, Kocham i Rozumiem.  Obok napisów grafika z cyfrą 11 w barwach narodowych tj. biało-czerwone

Centrum Kultury Agora zaprasza na Rodzinne Święto Niepodległości - Wolność, Kocham i Rozumiem. W programie wystawy, koncerty, projekcje filmowe, a także kreatywne warsztaty, animacje i konkursy z nagrodami. Wstęp wolny. 

Obchody 11 listopada to jedno z największych przedsięwzięć Centrum Kultury Agora. Tego dnia staramy się przywoływać pojęcia takie jak: Wolność, Ojczyzna i próbujemy zastanowić się nad ich aktualnością w kontekście wyzwań współczesnego świata. Promujemy miłość do ojczyzny, budujemy świadomość obywatelską przy jednoczesnym nawoływaniu i szerzeniu postawy otwartości do świata, tolerancji i szacunku.

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi atrakcjami i wspólnej zabawy: 
Program

  • 14:00-14:45 - Koncert „Muzyczne drogi do wolności"

Występy grup artystycznych pracowni CK Agora - od najmłodszych do seniorów!

  • 14:45-16:45 - Warsztaty, animacje i konkursy z nagrodami

Niepodległa mapa polskiego przemysłu, czyli z czego mogą być dumne nasze rodzime miasta i miasteczka. Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, ceramika z Bolesławca czy łódzkie tkaniny - wybierzemy się w niekonwencjonalną podróż w świat historii, kultowych, polskich marek i regionalnych, produktów, docenianych nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą.

  • 14:45-16:45 - Projekcja filmu „Luxus. Prosta Historia"

Historia legendarnej, wrocławskiej grupy, która zrewolucjonizowała sztukę lat 80. i 90. dzięki inteligentnym prowokacjom artystycznym. Reż. Agnieszka Mazanek.

  • 17:00-18:15 - Koncert kapeli Nicponie

​​​​​​​Dawne szlagiery i hity współczesne - od Tanga Andrusowskiego, przez Stachursky'ego, po Sanah. Łączy je zawadiackie brzmienie tradycyjnej kapeli warszawskiej.

  • 18:30-20:00 - Wernisaż wystawy „Moja Wolność – Moja Sprawa"

Otwarcie wystawy najlepszych prac wyłonionych spoźród 235 zgłoszeń podczas 9. edycji ogólnopolskiego konkursu graficznego. Co roku uczestnicy interpretują różne zagadnienia związane z wolnością. Tegoroczne hasło to: Moja Wolność – Moja Sprawa".  Uroczyste wręczenie nagród. Oprowadzanie kuratorskie przewodniczącego jury – Macieja Majchrzaka – projektanta graficzny, typografa, kierownika Katedry Projektowania Graficznego ASP we Wrocławiu.

  • 14:00-20:00 - Wystawa "Tak Powstała Niepodległa"

Ekspozycja poświęcona procesowi odzyskiwania niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej.
Do zobaczenia już w najbliższą sobotę!